Hluboká vs. Frýdek aneb boj o prvenství

Hluboká vs. Frýdek aneb boj o prvenství
07 kvě

Frýdek na prvním místě s poměrem výher/proher 8/2 a Hluboká 7/3. Protože právě kromě Klasiku nemá zatím žádný tým jisté místo v playoff a nadstavbě, bylo třeba k utkání přistupovat zodpovědně. Bohužel Hluboká nebyla v kompletní sestavě a chyběli tři hráči základní sestavy. Ale bylo nutné zabojovat a přivést minimálně jednu výhru.

Většina týmu přijela už v pátek večer, aby hráči nebyli unavení z cesty. První zápas začal dle očekávání na obou stranách. Za Hlubokou na kopci začal Josef Novák a za Frýdek Pavel Kociňák. Věděli jsme, že Frýdecký nadhazovač má výborné statistiky a tak jsme chtěli začít hned od první směny na plno. To se nám povedlo hned v úvodní směně ziskem dvou bodů po krásných odpalech. Bohužel to bylo z Hlubockého útoku všechno a získával už jen soupeř. Naši pálkaři se dokázali prosazovat, ale soupeři se během utkání podařily zahrát nejméně čtyři double play. Minimálně dvě ale po chybném běhání Hlubockých běžců po metách. Tyto chyby v útoku nás stály možnosti k zisku bodů a případného srovnání či vítězství. Na změně stavu nepomohla ani výměna nadhozu na obou stranách. Za hlubokou doházel utkání kvalitně Vojta Vlach a za Frýdek Kamil Pavelka. Zápas tedy skončil 5:2 ve prospěch Klasiku a nutno podotknout že zaslouženě.

Před druhým zápasem jsme se znovu nadechli a udělali za svým výkonem tlustou čáru. Za Hlubokou se na kopec postavil David Lukáš a za Frýdek startoval Šimon Urban. Soupeř se až nezvykle dobře prosazoval na nadhozy Davida Lukáše a za stavu 7:5 v rozehrané páté směně byl střídán. Kodai Sasaki neměl mnoho času na přípravu a tak dva běžci ze druhé a třetí mety doběhli na dva divoké nadhozy skóre tak narostlo na 9:5. Pak už Kodai nepřipustil do konce zápasu žádný bod a za čtyři směny povolil jediný odpal a zaznamenal šest strikeoutů. Záleželo tedy už jen na Hlubockém útoku, zda vývoj zápasu zvrátí ve svůj prospěch. Jak se ukázalo, šestá směna byla zlomová. V průběhu šesté směny byl střídán Urban za Tomáše Volného, kterému start nevyšel a ještě v téže směně byl střídán Kubou Kaplanem ze třetí mety. Naplněné mety Hlubockými běžci nabízeli dobrou možnost ke stažení pár bodů a snížení náskoku. Ale stejně jako při našem střídání tak i soupeř pustil dva doběhy divokými nadhozy na stav 9:8 a Hluboká byla opět na dostřel. Pak nastal ten nádherný obrat, kdy jsme za dvě směny nasázeli krásných šest bodů a stav se tak změnil na 9:14 pro Hlubokou. Avšak závěr byl velmi dramatický neboť před devátou směnou byl stav 9:10 pro Hlubokou a nadhazovač Jihočechů si žádal střídání. Při našem útoku jsme ale dokázali stáhnout body i na posledního nadhazovače Frýdku Martina Dronga a zápas tak skončil 15:9 pro Hlubokou. Za tohoto stavu to pak Kodai Sasaki doházel do závěrečného vítězství.

 

Menu