Sokolové míří do nadstavby o EXL

Sokolové míří do nadstavby o EXL
13 kvě

 Za deštivého začátku ani jeden tým nedal klasickou pálkařskou přípravu v poli a proběhlo tak pouze rozházení a krátký pobyt v pálkařské kleci. Na průběhu zápasu tato absence nebyla ale nikterak znát. Do prvního zápasu měl za Hlubokou nastoupit na kopec Vojta Vlach a dohazovat měl David Šťastný, aspoň takový byl plán. Ale při rozhazování Vojta zaznamenal bolest ze zranění na házecí ruce a zápas tak odstartoval David Šťastný. Zahajovací sestava pak vypadala takto P – David Štastný, C – Matěj Vlach, 1B – Matěj Dvořák, 2B – Filip Hošna, 3B – Kamil Miranda, SS – Standa Hejný, LF – Kodai Sasaki, CF – Michael Soukup, RF – Jan Líkař, DH – Josef Novák. Za Hrochy stál na kopci Jan Hřib, který házel velice stabilně s dobrou kontrolou. Hlubočtí pálkaři se na jeho nadhozy načasovali ve druhé směně, kdy doběhlo hned pět bodů. V dalších směnách jsme postupně přidávali další body, až do sedmé kdy byl stav 8:1. Pak se na kopec postavil Vasil Zhupanin a zápas doházel se dvěma získanými body. Za tyto dvě směny zaznamenal pět strikeoutů a Sokolové měli postup do nadstavby zajištěn.

Druhý zápas vypadala zahajovací sestava takto P – Kodai Sasaki, C – Jiří Mlsek, 1B – Martin Klimovič, 2B – Filip Hošna, 3B – Martin Jiránek, SS – Standa Hejný, LF – Vasil Zhupanin, CF – Michael Soukup, RF – Jan Líkař, DH – Josef Novák. Za Hrochy se na kopci představili Filip Jelínek a Tomáš Žondra, který již dohazoval první zápas. Duel byl velmi rychlý a skončil předčasně v páté směně o rozdíl 15:0 ve prospěch Hluboké.

Hodnocení trenéra: Oba zápasy hrála výborně obrana v čele s nadhazovači. David, Vasil i Kodai odházeli perfektní zápasy. Obrana neudělala žádnou chybu a hrála velmi koncentrovaně. Útok je ale potřeba stále vylepšovat. I přes velké množství odpalů, máme potenciál ve hře na metách a v taktických rozehrách. Jde o to, že nyní začnou zápasy, kdy bude potřeba hrát s výbornou obranou ale budeme nastupovat proti výborným nadhazovačům. Počet odpalů se pravděpodobně sníží a bude potřeba zapojit více chytrosti.

 

Menu