U13 před kvalifikací Poháru ČBA

U13 před kvalifikací Poháru ČBA
14 kvě

Je samozřejmostí, že se na turnaje zodpovědně připravujeme. K poctivému tréninku přidáváme dostatek zápasů. Uplynulé dva týdny jsme si vyzkoušeli hru v dvojzápasech proti Spálenému Poříčí a proti Eagles Praha.

oblastní přebor: Hluboká – Spálené Poříčí

Žraloci z Poříčí s sebou přivezli nevyrovnaný tým, kde byli zároveň o rok starší hráči (r.2005) než je v kategorii běžné společně s mladšími dětmi patřícími spíše do kategorie U11. Dle domluvy mezi kouči proti nám nastoupili starší urostlí mazáci Honzové Pernička a Heide a naši pálkaři zakusili, jaké je to pálit nadhoz letící přes 100 km/h.  Oba dva navíc nadhoz celkem dobře kontrolují. Za úspěch proti takovému typu nadhozu můžeme považovat i BB (chůzi), i když jinak pálkaře za vystáté mety kritizujeme.  Stejně tak měl soupeř díky těmto starším hráčům i některým dalším, určitou sílu i na pálce, takže naše obrana se musela mít na pozoru. Oba zápasy proti Poříčí jsme zvládli slušně herně i výsledkově: 16:4 a 14:10. Jako startující nadhazovače jsme tentokrát postavili: Ondru Hajného v 1.zápase a Peťu Duškovou ve druhém

Za Hlubokou hráli: Barča Klangová, Peťa Dušková, Luky Blažek, Hugo Borovec, Jáchym Cirhan, Ondra Hajný, Víťa Chládek, Luky Chromý, Kuba Kolář, Denis Kronus, Matěj Kubát, Tomáš Kvasnička, Honza Růžička, Kája Sedláček, Honza Sekyrka, Kuba Špilauer

přípravné dvojutkání: Eagles – Hluboká

Poslední přípravu jsme si domluvili s Eagles Praha. Ti už se kvalifikovali přímo na finálový turnaj Pohár ČBA díky umístění v kategorii U11 před dvěma lety. Eagles jsme porazili nedávno, v březnu,  na Jarním turnaji  po velkém obratu. Chtěli jsme alespoň jednou vyhrát i tentokrát. Nyní nás čekal připravenější tým bez velkých nedostatků s širokým výběrem 12 a 13 letých hráčů.

V prvním utkání jsme vykročili špatnou nohou. Náš nadhazovač Lukáš Chromý udělal svoji práci, nutil soupeře k odpalům po zemi, ale obrana byla bez formy a nic nezahrála. Soupeř v prvních směnách pravidelně každou směnu doběhl pro 4 body. Od 2.směny soupeři pomáhali i hlubočtí nadhazovači (Lukáš, Kája Sedláček) – rozdáváním met zdarma. Naši pálkaři se postavili v tváří tvář středně rychlému nadhazovači, který držel míč na hranách mety. S tím jsme se nedokázali popasovat a náš útok končil rychlými outy. Předvedli jsme se až ke konci prvního utkání. Eagles vyhráli jednoznačně.

Druhý zápas to byla jiná káva. Postavili jsme náš nejsilnější nadhoz: Lukáš Blažek 4 směny a Míša Cajz 2 směny a to pozvedlo i hru obrany. Eagles si museli všechny doběhy vybojovat sami. Zpočátku se jim to nedařilo. Až ve 4.směně sérií odpalů dotáhli na 6:6. Do té doby je Bláža držel hodně zkrátka. Nadhazovači Eagles nebyli tak dominantní. To vyhovovalo všem našim pálkařům, kteří trefovali opravdu velmi koukatelné odpaly včetně několika doublů a triplů. Hlubocký silný útok skončil však už ve 3.směně. Pak jsme se neprosadili a to Eagles využili v poslední směně. Po chybě doběhli pro vítězný bod na 7:6.

Hluboká U13: Barča Klangová, Luky Blažek, Hugo Borovec, Míša Cajz, Ondra Hajný, Víťa Chládek, Luky Chromý, Filip Lavička, Kája Sedláček, Honza Sekyrka, Kuba Špilauer

Teď už se těšíme na kvalifikaci ČBP. Šest týmů změří síly o dvě postupová místa na finálový turnaj. Šance na postup je reálná. Pálku a nadhoz máme na dobré úrovni. Z hráčů při těch činnostech sálá sebevědomí. Co potřebujeme markantně zlepšit je obrana, která je prostupná a nejistá. Věřme, že se v ní dostaneme do formy včas. Budeme také rádi, když se do turnaje dají do pořádku  Denis Kronus a Hugo Borovec, kteří mají zdravotní problémy.

 

18.-19.5.          turnaj kvalifikace Poháru ČBA na Hluboké

1.6.                  dvojzápas oblastního přeboru Plzeň – Hluboká

7.-9.6.              Pohár ČBA na Hluboké (v případě postupu)

22.-23.6.          závěrečný turnaj oblastního přeboru na Hluboké

Menu