Kvalifikace ČPB U13

Kvalifikace ČPB U13
27 kvě

Do kvalifikačního síta pro Čechy (hrálo se na Hluboké) se přihlásilo 6 týmů, postupovaly dva – tedy finalisté kvalifikace. V sobotu 18.5. se hrálo ve skupinách A a B o semifinále, v neděli 19.5. pak rozhodující zápas – semifinále a zápas už nic neřešící, ale prestižní – finále.  Naše skupina nám postavila do cesty známé Vlky z Domažlic a neznámé Rytíře z Trutnova.  Na Domažlice jsme šli s tím, že je přepálíme. Na nadhoz jsme postavili kluky z U11 – Honzu Sekyrku a Máťu Kubáta. Kluci díky nervozitě házeli dost ballů a doběhy na kontě soupeře přibývaly víc než jsme očekávali, naopak Vlčanda Veronika Vosecká měla vynikající kontrolu (1 meta zdarma za celý zápas). Po 2.směně jsme prohrávali 4:8. Naštěstí zápasy v U13 jsou dost dlouhé – 100 minut a byl čas s utkáním něco udělat. Na nadhoz jsme postupně dali jistoty: Lukyho Blažka a Míšu Cajze, kteří soupeře k ničemu nepustili. V útoku se probudily naše pálky a skóre jsme otočili na 15:8. V zápase jsme měli 11 úspěšných odpalů.

V dalším utkání skupiny Trutnov zdolal Domažlice 6:1 a matematika byla jasná. Výhra nad Trutnovem přinese první místo a možná schůdnějšího soupeře v semifinále.  Vývoj zápasu s Trutnovem byl mnohem jednodušší a jednotvárnější než proti Domažlicím. Od začátku jsme šli do vedení, Lukáš Chromý na nadhozu potvrdil schopnost kontrolovat zápas. V útoku nám to soupeř ulehčil pomalými a nepřesnými nadhozy.  Měli jsme komfortní náskok a mohli dát příležitost na kopci i dalšímu benjamínkovi z U11 Filipu Lavičkovi. Zápas skončil rozdílem po 3.směně 30:5.

Před nedělním semifinále jsme cítili lehké napětí. Šlo o hodně, o možnost zahrát si kvalitní baseball na ČBP na domácím hřišti. V druhé skupině zvítězil jednoznačně Blesk Jablonec, druhé místo obsadila Plzeň, náš soupeř v klíčovém zápase. Připravovali jsme se na nejlepšího nadhazovače leváka Ondru Kupku a sami šli do utkání s jedničkou, levákem Lukášem Blažkem. Souboj leváků se nekonal. Lukáš zaházel fantasticky, stejně dobře za ním vystupovala i obrana. Plzeň postavila nevýrazného praváka, se kterým neměli naši pálkaři problémy. Celý tým pálil s velkou razancí, takže i při odpalu na hráče z toho často byl alespoň save na 1.metě. I když utkání mělo jasný průběh i v závěru bylo o co hrát. O nulu na kontě doběhů soupeře. Když nadhazovač odhází celý zápas a vyhraje ho s nulou, je to pro něj mimořádná událost. Je to důkaz přesnosti nadhozů (ze 42 nadhozů hodil 32 striků) a dobré obrany (jen jedna chyba).  Plzeňští se dostali nejdále na 2. a na 3.metu ve 4.směně, po následujícím odpalu však zavřel utkání chyceným odpalem ze vzduchu centerfielder Víťa Chládek. 17:0 pro Hlubokou.

Ve finále jsme si zahráli s dalším postupujícím Bleskem Jablonec. V úvodu se oba týmy nadřely na každý bod. Hluboká šla do vedení po RBI  triplu Peti Duškové a homerunu Kuby Špilauera, Blesci se dotáhli v dohrávce druhé směny na 2:1. Ve 3.směně se roztrhl s doběhy Hluboké pytel. Vedla 11:1 a v klidu dotáhla utkání do konce – vítězství 17:6. Základem dobré obrany byl vynikající nadhoz Míši Cajze (starter) a Káji Sedláčka (closer).

Sokolíci i Blesci postoupili do finálového turnaje ČBP, z Moravy se k nim přidali Klasik Frýdek-Místek a Technika Brno.

Hluboká bude mít ve skupině  Hrochy Brno a Olympii Blansko.

 

Z herního projevu týmu bych vyzdvihl útočný projev.  Díky tomu se na zápasy hezky koukalo. Všechna utkání až na souboj s Trutnovem měla spád. Tým měl do pálení obrovskou chuť a dal spoustu tvrdých a dlouhých odpalů. Mezi hráči vyčnívali Lukáš Blažek (10 odpalů z 15 startů na pálce, 13 doběhů) a Kuba Špilauer (3 homeruny, 1 triple, 8 RBI). Obrana profitovala z velmi dobré kontroly startujících nadhazovačů. Čekali jsme, že kvalifikace bude náročnější a že boj o postup bude těsnější. O dost těžší to očekáváme na finálovém turnaji.

 

Výsledky kvalifikace ČBP U13

skupina A:

Sokol Hluboká – Wolfs Domažlice          15:8

Wolfs Domažlice – Rytíři Trutnov          1:6

Rytíři Trutnov – Sokol Hluboká              5:30

 

Skupina B:

Baseball Plzeň – Piranhas Beroun          20:3

Piranhas Beroun – Blesk Jablonec          2:9

Blesk Jablonec – Baseball Plzeň             14:1

Semifinále:

Sokol Hluboká – Baseball Plzeň             17:0

Blesk Jablonec – Rytíři Trutnov             12:2

 

o 1.místo: Sokol Hluboká – Blesk Jablonec                     17:6

o 3.místo: Rytíři Trutnov – Baseball Plzeň                      15:9

o 5.místo: Wolfs Domažlice  - Piranhas Beroun              10:5

 

Za Sokol Hluboká hráli: Barča Klangová, Peťa Dušková, Hugo Borovec, Honza Sekyrka, Lukáš Chromý, Máťa Kubát, Filip Lavička, Kuba Špilauer, Kája Sedláček, Déna Kronus, Víťa Chládek, Ondra  Hajný, Míša Cajz a Luky Blažek

 

Menu