Zkouška hlasivek v Plzni

Zkouška hlasivek v Plzni
29 kvě

 

První zápas turnaje odstartoval hlubocký tým proti proti dětem z Klatov. Od samého začátku jsme se zabrali v útoku a většinu směn jsme dokázali přivést na domácí metu 5 doběhů (maximální počet). V obraně se nám ve dvou směnách podařilo pálkařské choutky soupeře tlumit hezkými zákroky a zápas jsme dotáhli k vítěznému konci.

Během 10 minut jsme znovu nastoupili ke druhému zápasu, tentokrát proti favorizované Plzni. Hezky rozehraní z minulé utkání jsme dokázali stáhnout 5 doběhů v první směně a i ve druhé směně jsme drželi se Západočechy krok. Nicméně zkušenější pálkaři soupeře bušili do naší mladší obrany odpal za odpalem, druhou polovinu zápasu již Plzeň dominovala a zaslouženě vyhrála. Oba zápasy byly velkou zkoušek hlasivek a ušních bubínků pro všechny trenéry, hráče a fanoušky.

Po hodinové pauze pro Hlubokou, jsme opět nastoupili proti týmu Klatov. Zápasové soustředění jsme udrželi pouze v první směně, následné chyby v poli a slabý útok znamely porážku.

Součástí FirstCupu je vždy soutěž Masters. Jde ho o zapojení všech hráčů do dovednostních soutěží, konkrétně jde o hod do dálky, co nejdelší odpal vzduchem a běh po metách. Každá z disciplín má nominované čtyři hráče za tým a žádný hráč nesmí být ve více než jedné soutěži. Hluboká se díky dobrému běhu a nejdelším odpalu dostala před Trhové Sviny v rámci celkového vyhodnocení bodů v turnaji. Druhé místo také znamená, že se Hluboká nominovala na hlavní turnaj FirstCupu v Brně 21.-23. června.

Rád bych poděkoval všem rodičům za transport a fandění, manželce Zdeňce a Michalovi Kubátovi za koučování v průběhu turnaje. V rámci hráčů bych vyzdvihl výkon nejmladší účastnice Káji Novotné, která se na pálce nezalekla a s úspěchem se svými odpaly dostávala na mety. V obraně předváděli skvělé zákroky po celou neděli Honzík Novotný a Páťa Hučík. Lukáš Pirgl zaslouží pochvalu za nejdelší odpal v rámci Masters a několik line-driveů v průběhu turnaje.

 

Michal Pirgl, trenér U7


Fotky https://fotky.baseball-hluboka.cz/p1047956537 (fotograf David Lískovec)

Menu