Kvalifikační turnaj LL na Hluboké

Kvalifikační turnaj LL na Hluboké
30 kvě

První zápas začal již v pátek a to mezi domácím týmem Jihozápad a regionem Severovýchod. Jednalo se poměrně o jednoduchý duel, kdy Jihozápad zvítězil přesvědčivě 17:2. Druhý den nás čekal jeden z favoritů turnaje – region Severozápad, reprezentovaný zejména pražskými kluby. 

V tomto zápase jsme nastoupili jako domácí. Soupeř vstoupil do zápasu velmi rychle a  po prvních dvou směnách jsme prohrávali 0:5. Soupeř se však rozhodl, pro ušetření do dalších zápasů, vystřídat nadhazovače  a toho znamenitě využili naši pálkaři. Během třetí směny jsme dokázali zápas otočit v náš prospěch 6:5 a s tímto náskokem vydržet až do dvou outů 6. směny. Poté se našim hráčům přestalo dařit  a soupeř tak dokázal vyrovnat. V dohrávce se naši hráči vyhecovali a díky úspěšnému doběhu jsme v zápase zvítězili 11:10. Zápas to byl úžasný, plný emocí a zřejmě jeden z nejlepších na turnaji. 

Díky dvěma vítezstvím jsme hráli další utkání až v neděli ráno, kdy nás jako soupeř čekal velmi silný výběr regionu Jih. Vzhledem ke kvalitám soupeře jsme zvolili taktiku nechat klíčové hráče odpočívat a  zápas tak byl ukončen již ve 4. směně pro výrazný bodový rozdíl. 

Klíčový duel o finále pro nás začal přesně v poledne a to opět s regionem Severozápad. 

Soupeř si byl vědom důležitosti utkání,  a proto i on nasadil kvalitního nadhazovače. Utkání bylo velice napínavé, provázené tvrdými odpaly, ale bohaté na krásné zákroky v obraně na obou stranách. První tři směny skončily bez bodu a pro ten první si doběhl soupeř až ve 4. směně. Pak bohužel našim klukům došly síly a spustila se lavina úspěšných doběhů na soupeřově straně, provázená chybami v naší obraně. Malým potěšením na závěr turnaje byl zahraný double-play. Finální skóre 0:11 nevyznívá lichotivě a úplně neodpovídá průběhu zápasu. Turnaj se hraje systémem double elimination, takže při dvou porážkách turnaj pro vás končí.

Co říci závěrem? 

Za trénery určitě velká spokojenost. Odehráli jsme dohromady 4 utkání, dokázali jsme porazit severozápadní výběr a kluci ukázali, ze příští rok máme na čem stavět.

Velmi rád bych poděkoval všem 12 hráčům, rodičům za podporu na všech akcích a svým asistentům Jirkovi Šimanovi (Baseball Plzeň) a Zdeňku Hajnému (Sokol Hluboká)

Výsledky

 https://www.baseball.cz/turnaj-464/kvalifikace-little-league/rozpis

Odkaz na fotky od Karla Chromého

https://www.zonerama.com/Baseball-Karel/670670

 

Za realizační tým Jihozápad HC Ondra Konvalinka

Menu