Kvalifikace Little league intermediate v Jablonci

Kvalifikace Little league intermediate v Jablonci
04 čen

Turnaj se hrál systémem double elimination (tým, který dvakrát prohraje končí). Do prvního utkání proti kvalitnímu výběru Severozápad (Praha, Středočeský a Ústecký kraj) jsme nasadili náš pomalejší nadhoz. V prvních dvou směnách jsme dostali nakládačku 13 doběhů i přes snaživý výkon nadhazovače Kuby Sedláčka. Zápas změnil příchod Simčy z Domažlic na nadhoz. Za prvních  jejích 16 nadhozů tým zahrál nevídaných 7 outů (2 směny a kousek) a tento nástup nám dal možnost bodově se téměř dotáhnout na Pražany – 10:13. Do hry Severozápadu se dostala nejistota a trenéři soupeře reagovali posílením nadhozu. Přece jen se jim podařilo dotáhnout zápas k vítězství 13:18. Hrálo se celých 7 směn. Pro mnohé naše hráče doposavad nejdelší zápas. Po utkání jsme pochválili hráče za úžasnou pálku – 11 hitů a méně chyb v obraně než udělal favorizovaný soupeř.

Druhý duel už byl pro nás i Severovýchod (východní Čechy + Liberecko) otázkou kdo z koho. Začali jsme soustředěně s Lukášem Blažkem na kopci. I domácí (hráči z Jablonce byli součástí výběru) postavili eso, Honzu Nováka, reprezentanta U12. Měli jsme příkladný vstup. V první směně jsme dosáhli jsme čtyři body a Nováka jsme přinutili hned ke 45 nadhozům. Pak sice náš nápor zastavil, ale ve 4.směně musel střídat, protože dosáhl limitu 85 nadhozů. Naproti Lukáše jsme střídali v 5.směně po 60 nadhozech, protože si na něj pálkaři Severovýchodu už více zvykli.  V tu dobu jsme vedli 7:3. Pak už jsme zápas kontrolovali také díky back to back homerunům (dva homeruny za sebou) poříčských „dvou věží“ Perničky a Heideho. Vyhráli jsme opět po 7.směnách 14:4.

Zůstávali jsme tedy v Jablonci do neděle. Ubytování jsme našli v klidné lokalitě v penzionu u lesa. Pokoje byly zařízeny starobyle, ale útulně. Celkově na nás Jablonec působil zasmušile. Hodně neopravených činžáků, vilek.

V nedělním ranním utkání jsme bojovali opět proti Severozápadu již o postup do finále. Z našich vytipovaných nadhazovačů jsme vybrali Honzu Perničku, Praha začala s Matyášem Landou z Tempa. V první směně jsme doběhli pro úvodní bod, ale pak už Severozápad utkání kontroloval a s přehledem postoupil do finále po vítězství 11:1. Rozdílovým faktorem zápasu byl počet met zdarma. Naši nadhazovači umožnili deset proti soupeřově jediné.

Očekávali jsme, že se v posledním zápase budeme živější a bojovnější. Trochu nám to pokazilo dojem z předchozích dobrých zápasů. Hráli jsme dobře v obraně, na pálce jsme měli slabší druhou část line-upu. Mentálně a herně nejvyspělejšími hráči v týmu byli kluci ze Sp.Poříčí, Honza Pernička a Honza Heide. Z hlubockých patřili mezi největší opory Lukáš Blažek a Víťa Chládek.

 

Výsledky kvalifikace

Jih – Severovýchod                   16:1

Severozápad – Jihozápad          18:13

Jih – Severozápad                     10:0

Severovýchod – Jihozápad        4:14

Severozápad – Jihozápad          11:1

Jih – Severozápad                     13:3

 

Menu