Region Jihozápad U13 - Plzeň

Region Jihozápad U13 - Plzeň
05 čen

Do úvodního zápasu jsme vstoupili pravou nohou. Hity a mety zdarma nám získali slušný náskok 10:2 před dohrávkou třetí směny. Od té doby se plzeňští vzchopili a začala hrát lépe. Ve 4.směně jsme reagovali výměnou nadhozu a catchera, plzeňský nápor zastavili a ustáli i tlak v 5.směně. Vyhráli jsme 11:9 hlavně díky klidu a přesnosti našich nadhazovačů Káji Sedláčka a Lukáše Chromého. V obraně a na pálce hrála Plzeň lépe.

Západočeši si přenesli formu i do druhého zápasu. My jsme byli v prvních čtyřech, na body skoupých směnách, vyrovnaným protivníkem. Oba nadhazovači domácí Jiří Němec a hlubocký Ondra Hajný kontrolovali zápas. My jsme se na pálce do míčů trefovali častěji, jenže jsme jen posilovali sebevědomí plzeňské spojky. Bohužel jsme pomáhali i špatným čtením odpalů na metách, nevycházely ani signály. Naopak plzeňští úspěšně mixovali odpaly, bunty, krádeže a neustále překvapovali naší obranu. Do konce 4.směny to byl baseball jako řemen, opravdové šachy. Plzeň měla trochu víc navrch a vedla 3:1. Během 5.směny nám Plzeň bodově odskočila a my stále v útoku neměli adekvátní tlak. Ke konci utkání jsme sestavu prostřídali, dali šanci dalším nadhazovačům a hráčům, Plzeň byla v euforii, přidávala doběhy a my si odvezli vysokou prohru 3:15. I v této nešťastné části zápasu jsme měli jakýsi motor, který týmu dodávali svou energií a fanděním odpočatí kluci vstoupivší do hry Tomáš Kvasnička a Jáchym Cirhan. Nicméně to nestačilo a je to pro nás poučení v tom smyslu, že když neproměníme běžce na metách v doběhy a nezatlačíme soupeře, může pak o to snadněji tlačit on nás.

Double v Plzni nenaznačil, kdo se bude radovat z prvního místa po základní části přeboru. Mezi Sokolem Hluboká a Baseball Plzeň se rozhodne ve vzájemném utkání na turnaji přeboru, který se koná 22.-23.6. na Hluboké.

Proti Plzni nastoupili: Ondra Hajný, Kája Sedláček, Peťa Dušková, Víťa Chládek, Lukáš Chromý, Hugo Borovec, Barča Klangová, Honza Sekyrka, Denis Kronus, Kuba Kolář, Tomáš Kvasnička, Niky Ringeisen a Jáchym Cirhan

 

Děkujeme všem rodičům za dopravu a podporu v hledišti a těšíme se na další zápasy.

Menu