První zápasy nadstavby o Extraligu

První zápasy nadstavby o Extraligu
06 čen

1.6.2019 byl tedy den prvního nadstavbového duelu v Praze. Byl to také den, kdy Sabat Praha slavil 50let od založení klubu a dalo se očekávat, že bude mít i nemalou podporu z řad fanoušků. Předem bylo jasné, že zápas musíme pojmout jinak než v základní části, kdy jsme se snažili uplatnit dosavadní ofenzivní sílu našich pálkařů. Dle předpokladu nastoupil na kopec Dick Rick. Od prvních nadhozů bylo zřejmé, že není ve své kůži. Přesto že dokázal autovat pálkaře svými stajky, házel od začátku i mety zdarma a nebyl plně koncentrován. Hluboká nastoupila v sestavě P - Kodai Sasaki, C – Michal Pirgl, 1B – Martin Klimovič, 2B – Filip Hošna, 3B – Kamil Miranda, SS – Standa Hejný, LF – Vasil Zhupanin, CF – Michael Soukup, RF – Jan Líkař. Úvodní směny byly pod kontrolou obou nadhazovačů a první, jak se ukázalo později i rozhodující zvrat přišel ve třetí směně. Začalo to velmi nenápadně metou zdarma pro Martina Klimoviče. Devátý pálkař Michal Pirgl dostal signál ulívat. Ale při hozeném ballu signál neprovedl a namísto toho Klimovič ukradl druhou metu a posunul se do skórovací pozice. Následný perfektně provedený bunt and run zajistil první doběh. Pak následovalo několik dalších taktických her, podpořených párem chyb obrany a dvěma odpaly. Skóre se tak neuvěřitelně otočilo na 5:0 pro Hlubokou. Sabatu se také dařilo prosazovat a dostávat se na mety. Avšak ten den skvěle hrající obrana nepustila žádný doběh bez boje, viz excelentní outování běžce na domácí metě od Zhupanina z levého pole. V průběhu páté směny za stavu 5:1 došlo ke střídání na Hlubockém kopci. Kodaie Sasakiho vystřídal náš nejspolehlivější nadhazovač Josef Novák, který zápas také doházel do vítězného konce 9:5.

V neděli se pak zápas odehrával na jihu Čech. Sokolové po první výhře nad těžkým soupeřem byli nabuzeni i do druhého zápasu. Domácí nastoupili v sestavě P – David Lukáš, C – Jiří Mlsek, 1B – Martin Klimovič, 2B – Filip Hošna, 3B – Kamil Miranda, SS – Standa Hejný, LF – Vasil Zhupanin, CF – Michael Soukup, RF – Josef Novák, DH – Kodai Sasaki. Za hosty se na kopec postavil nám dosud neznámý Japonský nadhazovač Teramura Naoki. Začátek zápasu vycházel více hostům, kdy naši pálkaři nedokázali v prvních stavech odpálit mimo pozice, zatím co hosté se prosazovali a dokázali skórovat. Po třetí směně Hluboká prohrávala už 5:0. V té chvíli došlo ke střídání zadáka a roli vedení obrany převzal Standa Hejný. Hluboká pak zabrala v útoku a po sedmé směně už vedla 7:6 po několika dobrých odpalech a taktických hrách. Zdálo se, že výhra je už na dosah a hráči byli možná až přemotivováni. Pak bohužel pro Hlubokou přišla série chyb v obraně a soupeři se podařilo zaznamenat tři doběhy. Skóre 7:9 s pohledu Hluboké se tak ustálilo a zůstalo až do konce zápasu.

Pohled coacha: V této sérii byla důležitá změna přístupu ke hře v různých fázích zápasu. Dokázali jsme zůstat mentálně na výši, přesto že se stav nevyvíjel dobře a hrát to co v danou chvíli bylo potřeba. Všichni hráli velmi obětavě a dali do toho srdce, což si cením. Co rozhodlo? Jednoznačně chyby obran. Neboť při součtu zasloužených doběhů by byl stav v prvním duelu 5:5 po deváté směně a u druhého zápasu 7:3 pro Hlubokou.

Menu