ČPB U13 na Hluboké

ČPB U13 na Hluboké
13 čen

Naší skupině vévodili favorizovaní Hroši Brno a i další tým jsme měli z jižní Moravy – Olympii Blansko.

V prvním utkání jsme se chtěli proti Hrochům rozehrát a předvádět poctivý baseball. Akce se střídaly ve svižném tempu. Náš nadhazovač Hugo Borovec, který ještě na tomto postu nemá moc zkušeností, překvapil. Měl dobře nastavenou hlavu a významně přispěl duchu zápasu. Škoda jen, že jsme ho moc nepodpořili v obraně, některé akce jsme vypustili a hráli jako bychom byli předem poraženi.  Na pálce nám k dosažení bodu chybělo buď štěstí (line-drivy do rukavic) anebo um při stažení běžců na plné mety. Výsledek 0:16 byl hrozivější, než na co jsme měli.

Čekal nás rozhodující zápas ve skupině proti Blansku.  Odehráli jsme ho s větší jistotou v obraně. Na nadhozu jsme měli dobrý základ v podobě Lukáše Blažka. Utkání se vyvíjelo stále těsně. Klíčovou fází byla naše obrana poté, co jsme otočili na 3:2. Udělali jsme zbytečnou chybu a do toho přišli soupeřovi nejlepší pálkaři. Nastal zvrat na 3:5 pro Blansko, a toto skóre vydrželo až do konce. Statisticky jsme na tom byli úplně stejně jako soupeř. Rozhodla větší rvavost a bojovnost Blanska.

Ve skupině jsme obsadili 3.místo a připravovali se na tři zápasy ve skupině útěchy. Výsledky byly důležité z hlediska postupu na kvalifikaci MČR U13. Znali jsme výsledky oblastních přeborů a propočítali, že 5.-10.tým má kvalifikaci jistou. Proto jsme v sobotu 8.6. potřebovali porazit Jablonec i Techniku Brno. Soupeře jsme znali a věřili se na ně. Ukázali jsme to i na hřišti. Opět byl skvělým základem nadhoz (Ondra Hajný proti Jablonci a Míša Cajz s Technikou). Obrana hrála jisté míče. V útoku se nejvíce dařilo Petě Duškové a Víťovi Chládkovi, kteří svými dlouhými odpaly stahovali body. Hru jsme zpestřovali bunty a krádežemi. Obě utkání jsme měli ve vlastních rukou od začátku do konce. Získali jsme důležitá vítězství s Jabloncem 10:5 a Technikou Brno 7:3. V závěrečném zápase jsme se s turnajem rozloučili proti Eagles Praha. Promíchali jsme sestavu. Prohráli jsme vysoko 2:11, ale utkání to bylo celkem slušné. Mrzet nás mohl jen slabší útok.

Další postupný cíl – postup na kvalifikaci MČR (bude se hrát 7.-8.9.) jsme splnili a v posledním zápasu přeboru proti Plzni (vítěz přeboru také postupuje do kvalifikace) můžeme hrát v klidu. Na turnaji jsme odehráli nejlepší zápasy v sobotu. Porazili jsme vyrovnané soupeře. Pokud se chceme vypracovat o stupínek výš, potřebujeme zejména do obrany dostat větší drajv a pohyb.

V sestavě tentokrát hráli: Ondra Hajný, Lukáš Blažek, Míša Cajz, Peťa Dušková, Víťa Chládek, Lukáš Chromý, Kája Sedláček, Hugo Borovec, Barča Klangová, Kuba Špilauer, Honza Sekyrka a Filip Lavička

Konečné pořadí:

1.Draci Brno

2.Hroši Brno

3.Sabat Praha

4.Tempo Titans Praha

5.Třebíč Nuclears

6.Olympia Blansko

7.Klasik Frýdek Místek

8.SK Kotlářka

9.Eagles Praha

10.Sokol Hluboká

11.Technika Brno

12.Blesk Jablonec

Parta kolem Ondry Konvalinky a Honzy Vopátka turnaj perfektně zorganizovala a zvládli jsme i vysoušení po čtvrteční průtrži mračen. Všem, kteří se podíleli na organizaci a na pískání zápasů děkujeme.

Radek Drmota U13

 

Menu