Vrchol jarní části našich U11 na ČBP v Trutnově

Vrchol jarní části našich U11 na ČBP v Trutnově
21 čen

 

Naším prvním soupeřem byla Plzeň, tým, se kterým se poměrně často setkáváme. V oblasti jsme ji poměrně jednoznačně přehráli, ale zde se jednalo o úplně jiný zápas. Dlouhá cesta a nervozita udělaly svoje a kluci museli otáčet až v poslední směně ze stavu 4:7 na konečných 9:7 pro nás. Na začátek turnaje to byl pěkně hektický start :O).

Následující den nás čekal známý soupeř a rival z loňska, Tempo Praha. Vítěz tohoto zápasu postupoval do semifinále a měl zajištěno odpolední volno. Nervozita byla cítit na obou stranách. My jsme začali na pálce a hned v první směně jsme využili zaváhání soupeře. Od začátku zápasu do konce jsme průběh kontrolovali, soupeř sice „kousal“ a postupně nás dotahoval, ale na jeho vítězství to nestačilo… Výsledné skóre 4:3 v náš prospěch bylo opravdu těžce vybojované :O).

Odpolední čas jsme využili ke koupání v místním přírodním jezeře, které se nacházelo v campingu kousek od Trutnova. Musím říci, že to byl opravdu velmi příjemný relax po náročném zápase v obrovském horku.

V neděli nás mohly teoreticky čekat tři zápasy, a tak se opravdu stalo. První ranní zápas proti Hrochům Brno jsme využili na rozehrání. Prioritou pro nás byl zápas s Blanskem. Tento soupeř hraje kvalitní baseball, dokáže potrápit v útoku a musí se s ním počítat. Do zápasu zasáhla i trošku sporná situace na domácí metě, pak se přidal déšť a zápas byl nakonec ukončen za stavu 8:3 pro nás. Tímto vítězstvím jsme si zajistili postup do bojů o třetí místo proti Třebíči Nuclears. Začátek zápasu byl až v 17:00 hod, takže kluci měli alespoň čas na krátkou regeneraci :O).

Do posledního utkání jsme nastoupili s chladnou hlavou a po špatných nadhozech soupeře jsme se trošku nečekaně po 2. směně ujali vedení 5:0. Na kopci nás krásně držel Honza Sekyrka a jistotu na kečrovi jsme měli v Lukáši Chromém. Třebíč se ne a ne chytnout a po trpělivé hře v obraně a na pálce jsme šli do dohrávky za stavu 6:1 pro nás. Do medaile už zbývaly jen tři outy, ale….Na klucích se projevily známky únavy a soupeř toho dokázal využít. Po pár BB došlo ke střídání na nadhozu, který tlak sice trošku zmírnil, ale přidaly se k tomu dvě chybičky v poli a soupeři jsme tak dovolili vyrovnat. Vítězný doběh byl už jen otázkou času….Podlehli jsme těsně 6:7….Tato prohra samozřejmě mrzí a chvíli si ji ještě budeme pamatovat. Na druhou stranu 4. místo je zatím nejlepší výsledek na poháru U11 po dlouhé době a máme tak zajištěn přímý postup na MČR na podzim.

Herní výstup hlubockých hráčů hodnotím velmi pozitivně. Na turnaj odjelo celkem 11 svěřenců, kteří museli o konečnou nominaci bojovat. Na příští venkovní akci je však třeba, aby kluci dodržovali plně sportovní program, počínaje stravou, pitným režimem a drželi pohromadě jako jeden tým. Možná je to pro někoho maličkost, ale i ta mohla nakonec rozhodnout…..

Velice rád bych poděkoval svým asistentům, kteří se o celý tým poctivě starali nejen na hřišti, všem rodičům za pomoc s dopravou, organizací ubytování a za vytvoření krásné atmosféry během celého turnaje.

Výsledky turnaje: https://www.baseball.cz/turnaj-432/cbp-u11/rozpis

Odkaz na fotky

Kluky teď čeká přátelský turnaj v rámci oslav 25 let od založení klubu a dále soustředění na letním kempu na Hluboké v termínu 8.7. až 12.7.

V létě následuje pauza, ale kdo bude mít zájem, může vyrazit na turnaj s akademií do Itálie – viz odkaz 

Po zasloužených prázdninách se společně sejdeme na tréninku ve středu 14. 8. od 17:00 na soft hřišti.

Informace o programu na podzim (srpen až říjen) budou vyvěšeny začátkem července na našich webovkách a zaslány formou SMS.

 

Za realizační tým HC Ondra

Menu