Ohlédnutí za výročím

Ohlédnutí za výročím
02 čec

Celé oslavy začali už vlastně v pátek, kdy nám zápasem mezi Hlubokou a Kladnem odstartoval výroční turnaj mládeže do 12 let, kterého se zúčastnili tři týmy Hluboké, dva týmy z Kladna a Kotlářka Praha. Všem týmům patří velké díky, že přijali naše pozvání a zahráli si super baseball.

Hlavní program oslav pak začal v sobotu slavnostním zahájením u našeho dřevěného hradu. Slova se ujal předseda klubu David Šťastný, který na své pódiové hradby pozval všechny zakládající členy, kteří se účastnili oslav a vzpomenul na rané začátky hlubockého baseballu. Svůj prostor k proslovu poté převzal Michal Pirgl, hlavní trenér kategorie U7 a člověk, který také stál při zrodu a poděkoval Davidovi, za jeho skvěle odvedenou práci. V rámci slavnostního zahájení byly také odhaleny nové historické panely z let 2014-2018. Po všem povídání následovalo rozdání výročních triček a skupinové focení před hradem.

V 11 hodin začínal zápas Hluboké proti Kotlářce Praha, na který jsme se šli všichni společně podívat.

Po společném obědě si všichni účastníci mohli vyzkoušet hned několik aktivit, které pro ně klub připravil. Jednalo se o turnaj v plážovém volejbalu, kickball a asi nejoblíbenější vodní atrakce. U našeho mola byly k dispozici paddleboardy, mořské karajky, Big Sup a šlapací paddleboardy, které vzhledem k horkému počasí byly neustále obsazeny hlubockými členy.

Z důvodu zpoždění turnaje se zápas Staré Gardy a hlubockého A týmu posunul na 18:00, což ale ničemu nevadilo. Celý zápas začal soutěží v individuálních dovednostech neboli masters. Týmy soutěžili v běhu kolem met na rychlost, hodem na přesnost a homerunderby. Každý tým vybral tři hráče na jednu disciplínu. V prvním běhu na rychlost zvítězili s velkým náskokem kluci z A týmu, ale po podaném protestu staré gardy, že jeden z Áčka nešlápl metu byl úspěch připsán staré gardě.

V další disciplíně, hodu na přesnost to bylo nahoru a dolu. První se vedení ujala Stará Garda. Následně se Átýmu podařilo vyrovnat, navýšit skóre a udržet svůj náskok až do vítězného konce.           

Poslední disciplína ovšem patřila čistě Staré Gardě, která v homerunderby odpálila víc jak 7 odpalů za plot. Nutno podotknout, že hráči Atýmu měli značný hendikep, protože museli pálit z ruky z nadhazovacího kopce, kdežto Stará Garda pálila až z antuky za druhou metou.

Po skončení individuálních dovedností masters, které tedy nakonec ovládla poměrem 2:1 Stará Garda nebránilo už nic začátku 5 let očekávaného zápasu mezi už zmíněnou Starou Gardou a Á týmem Sokol Hluboká.

Michal Pirgl, který nás svým hlasem všechny provázel po celou dobu zápasu vyhlásil nástup obou mužstev a přestavil startující lineupy. Po nich následovala hymna a mohlo se začít. Za Á tým nastoupil na nadhazovacím kopci Pepa Novák a za Starou Gardu, kdo jiný než David Šťastný. Oběma nadhazovačům se po celou dobu dařilo a ani jeden z nic neumožnil bod.

Staré Gardě se podařilo skórovat ve 3. směně, a to hned třikrát. Á tým dokázal odpovědět v té samé směně a snížit na 3:2. Do hry se postupně dostali všichni hráči z obou týmů a po několik směnách bylo skóre před dohrávkou Áčka 6:3 pro Starou Gardu. Á tým se nechtěl vzdát bez boje a skóre s dvěma auty stáhnul na 6:5 s běžcem na 3. metě. V tu chvíli to bylo jasné. Mikrofonu se napůl ujal Karl von Banhof a Michal Pirgl byl povolán do hry. Ještě před tím, než Mike vzal pálku do ruky, představil všechny historické dresy a trička Hlubockého baseballu co doma měl a navlékl si je na sebe jako symbol hrdosti člena hlubockého baseballu. Následně si vzal pálku do ruky a nakráčel do pálkařského boxu ve svým krásných černých kroxech. Mezitím Stará Garda vystřídala nadhazovače. Na nadhazovací kopec se postavil Martin Marek, trenér hlubockého Áčka. Mike udělal dva mocné švihy na druhý a třetí nadhoz a zdálo se, že dneska úspěch nepřijde. Následovali dva foul bally. Stav byl tedy 1 ball a 2 striky. Dalším nadhozem byl ale Mike trefen a už si kráčel na 1. metu. Všichni na hřišti se ale shodli, že Mike by měl mít možnost pálit, a tak následoval bolestivý návrat do boxu. Otřesený Mike bohužel další nadhoz prošvihl a zápas byl u konce. Po tom, co jsem si šel s Mikem plácnut mi s humorem říká „Já se těch káček snad nezbavím“.

Stará Garda tak zvítězila v poměru 6:5.

Po závěrečném pozdravení a podání rukou následovalo už jen focení a velký potlesk fanouškům.

Velký dík patří Michalu Pirglovi, za jeho úžasné komentování po celou dobu zápasu a všem hráčů a divákům za jejich předvedené výkony!

Po zápase bylo pro všechny připravené grilování, pivo a večerní veselení, které v některým případech probíhalo až do brzkých ranních hodin.

Doufáme, že jste si všichni výročí užili a že se za 5. let sejdeme v ještě větším počtu!

 

#hlubokáfamily

Menu