Soutěž v hodu do dálky

Soutěž v hodu do dálky
15 čec

Konec školního roku patřil na místních školách baseballu. Sokol Hluboká nad Vltavou uspořádal pro základní školy Nerudova, Vltava a Hluboká nad Vltavou soutěž v hodu do dálky a s tím i spojené baseballové dovednosti. Děti si kromě hodu do dálky mohly vyzkoušet i hod na rychlost, správné chytání a házení s rukavicemi a odpal jak ze stativu, tak i z coachballového nadhozu.

Celkem nás čekalo 16 tříd. Osm tříd prvňáků a osm tříd druháků ze všech škol, přičemž každá třída soutěžila mezi sebou. Po úvodním představení programu následovala samotná soutěž v hodu do dálky. Dětem se dařilo a každým hodem se zlepšovali. Po dokončení soutěže byly pro děti připraveny baseballová stanoviště pod vedením hlubockých baseballistů. Některé děti si šli vyzkoušet chytání a házení, některé zase pálení ze stativu a coachballu. Pro děti byl také připravený skákací hra, který byl neustále zaplněný.

Poté, co si děti vyzkoušeli všechna stanoviště se přešlo na vyhlášení výsledků hodu do dálky. Nutno podotknout, že nejlepší hody se pohybovali u prvňáků mezi 20 – 25 metry, u druháků pak mezi 25 – 33 metry! Tři nejlepší žáci z každé třídy si ze soutěže odnesli poukázku do sportovně relaxačního areálu Hluboká nad Vltavou a roční členství do klubu zdarma.

Samotným úkolem akce nebylo jen zjistit, kdo hází nejdál, ale dostat baseball do podvědomí nejen samotných žáků, ale i učitelů a rodičů. Samotou akci považujeme za velmi úspěšnou a budeme se těšit na začátek školního roku, kdy nám začínají kroužky na školách J.

 

Menu