Postup do Extraligy se nekoná

Postup do Extraligy se nekoná
29 čec

Sokol Hluboká vyrazil o víkendu na dva zápasy do Brna, kde je čekala Technika Brno. Byl to rozhodující víkend pro oba týmy, protože je od sebe dělil jenom jeden zápas.

Do prvního zápasu šla Hluboká s nadhazovačem Davidem Šťastným. Hned v první směně dokázala Hluboká díky sérii hitů skórovat a dostat se do vedení 1:0. Ve 3. směně přišel déšť a zápas byl na nějakou dobu přerušen. Technika odpověděla na skóre hned ve 4. směně, kde po dvou chybách a hitech doběhla pro 4 body. Technika v dalším průběhu zápasu dále navyšovala skóre a Michal Kočí na kopci bezpečně plnil funkci opory. Ze stavu 4:1 se postupně skóre navyšovalo, až se zastavilo na sedmi bodech. Drobná korektura homerunem Matěje Dvořáka z Hluboké v poslední směně již nic nezměnila na veledůležitém vítězství domácích. 

Při bezprecedentní marodce nadhazovačů a bez importů museli ve všech předchozích zápasech držet Techniku ve hře veteráni. A nejstarší z nich - Roman Mráz (61) se na kopci objevil jako starter a svůj úkol více než splnil. Sice se na něj v páté směně sesypala lavina 1B završená HR Honzy Líkaře, ale Technika byla již ve vysokém vedení a dokončit zbývající 4 směny pro velezkušeného Martina Stříteckého byl vcelku řešitelný úkol. Hluboká opět korigovala v poslední směně HR Michala Soukupa, ale závěrečný 4 bodový rozdíl zajistil Technice extraligovou příslušnost i v příštím ročníku. V dresu Techniky vynikal na pálce Ríša Sázavský (4/6),Brian Kocourek a Georgi Georgiev (oba HR) a opět první muž line-upu Michal Klimeš. Za Hlubokou pak Stanislav Hejný (4/5) a Jan Líkař (5RBI).

Menu