Velký baseballový kemp je za námi

Velký baseballový kemp je za námi
19 čec

Ve druhém červencovém týdnu se za ideálních teplot v rozmezí 20 – 24°C uskutečnil letní baseballový kemp, který letos můžeme označit jako „Velký“. Všechny předchozí ročníky překonal především v počtu účastníků. Do tréninků se zapojilo celkem 74 hráčů. Nárůst zapříčinily dvě skutečnosti. Přibyla nám jedna celá kategorie, U8, tj. program poprvé probíhal na všech hřištích ve čtyřech kategoriích. Druhým faktorem byl velký zájem z klubů ze západních Čech (Plzeň, Klatovy, Domažlice), odkud přijelo 16 mladých baseballistů.

Trenéři, kterých se během kempu vystřídalo 20, měli o to intenzivnější práci a kloubouk dolů nad tím, s jakým zápalem vedli každodenní tréninky a jak si vše dokázali zorganizovat. Podstatné je, že hráči byli na výsost spokojeni. A vytíženi byli maximálně, neboť od pondělí do středy měl program tři fáze: dopolední tříhodinový trénink (u mladších kratší) zaměřený na konkrétní činnosti (cíl pro danou kategorii byl stanoven předem), odpolední individuální trénink zaměřený zejména na nadhoz a catchera a třetí fází byl zápas. Tréninky jsme prokládali měřením běhů a hodů, také různými soutěžemi, v nichž proti sobě bojovali 5-6 členné týmy, které byly stanoveny už na počátku kempu. Čtvrteční a páteční program byl už na fyzičku a koncentraci méně náročný. Zpestřili jsme ho cyklistickým výletem a zápasy.

Při dvou nocích strávených v sokolovně tělocvična praskala ve švech a na spaní jsme tentokrát využili i malý sál, kde našly klidnější útočiště U8. Z promítaných filmů měla úspěch kempová premiéra – Objev roku – příběh malého chlapce, který se po zranění ruky stane hvězdou klubu Chicago Cubs.

Už bylo napsáno, že k velikosti kempu významně přispěli trenéři. Nejširší kategorie na kempu spojená U15+U13 se připravovala převážně s americkými trenéry. Head coachem byl Tim Crow, komunikativní, pozitivní a vtipný. Při každém novém cvičení vždy běhal na místo určení a nadšením vedl hráče k větší pracovitosti. Ve čtvrtek po něm vedení převzal osvědčený, stejně nadšený Chris Squires. Velkou inspirací byl jeden ze současných českých nejlepších baseballistů Martin Mužík. U11 měly za cíl zlepšit sílu a aktivitu na pálce. Hlavní trenér Zdeněk Josefus dával tréninku myšlenku a při cvičeních dostávali hodně prostoru naši mladí trenéři-hráči. V U9 jsme se zaměřovali nejvíce na pálku a outfield. Kluci při trénincích a odpoledních zápasech prokazovali velkou obětavost a radost ze hry. Trenérem-hostem byl u U9 Arnošt Nesňal, hráč a velký trenér Draků Brno (stál u jejich 21 titulů v Extralize) a mužské reprezentace. Nejmadší U8 měly perfektní program naplánovaný catcherovskou a pálkařskou ikonou  klubu Michalem Pirglem. Mimo jiné si děti každý den testovaly své dovednosti  při soutěžích Masters.

Vydařené tréninky a povedená většina záležitostí okolo (např. chutná kuchyně v areálu) znamenaly, že kemp měl velký úspěch u hráčů, což je nejdůležitější. Rádi si toto zopakujeme i příští rok, kdy uspořádáme jubilejní 10. letní kemp. Za letošní moc děkuji všem trenérům, hráčům a zaměstnancům areálu.

 

 

Seznam hráčů a trenérů na kempu

U15+U13
Trenéři:
Tim Crow, Chris Squires, Jerod Jobst, Martin Mužík, Vasil Zhupanin

Hráči: D.Jelínek, M.Hošna, M.Klang, J.Kovanda, B.Lexa, F.Hanzalík, V.Sedláček, L.Jelínek, P.Dušková, K.Kundrátová, B.Klangová, J.Špilauer, K.Sedláček, D.Kronus, V.Chládek, N.Ringeisen, O.Hajný, H.Borovec (všichni Sokol Hluboká), J.Sedláček, T.Holubec, J.Havránek, M.Velkoborský, J.Němec (Baseball Plzeń)

 

U11
Trenéři:
Zdeněk Josefus, Vojtěch Vlach, Michal Marek, Karolína Dvořáková, Matěj Vlach

Hráči: L.Chromý, M.Kubát, A.Rego, A.Kaprová, D.Bárta, M.Hučík, J.Sekyrka, D.Růžička, T.Tesař, M.Zeman (Hluboká), K.Plánek (Lvíčata Prachatice), P.Palarczyk, Š.Šilingr, F.Sedláček (Brewers Klatovy), J.Karas, J.Velkoborský, T.Resl (Plzeň), J.Hojda, K.Hána (Wolfs Domažlice)

 

U9
Trenéři:
Radek Drmota, Jan Špilauer, Martin Jiránek, Arnošt Nesňal, Michal Kubát

Hráči: R.Heltzel, P.Mužík, V.Svačina, A.Stibůrek, A.Novotný, A.Plátenka, V.Zeman, J.Mikeš, M.Macháček, J.Váňa (Hluboká), J.Hanzal (Pigs Trhové Sviny), Š.Duchoslav (Borek Giants), M.Sýkora (Klatovy), F.Němec, M.Karas (Plzeň), A.Nesňal (Draci Brno)

 

U8
Trenéři:
Michal Pirgl, Jiří Mlsek, Markéta Šmrhová, Anežka Nejezchlebová

Hráči: P.Hučík, D.Bárta, F.Joza, J.Kubát, T.Pirgl, L.Pirgl, Š.Randl, J.Chmel, J.Novotný, J.Mužík, M.Macháček, D.Kozák, L.Borovcová, K.Lískovcová, O.Kaprová, E.Drmotová (Hluboká)

Menu