Jak si letos vedli hlubočtí hráči v nadstavbě o Extraligu?

Jak si letos vedli hlubočtí hráči v nadstavbě o Extraligu?
02 srp

V první řadě se podíváme na statistiky pálkařů TOP 10 v celé soutěži.

Statistiku BA. (pálkařský průměr) ovládl Vítek Daniel z týmu SaBaT Praha, který pálil skvělých 0.586, což znamená více jak 58% úspěšnost. Z hlubockých hráčů máme hned dva zástupce v TOP 10, a to Stanislav Hejný (BA. 0.444) a Matěj Dvořák (BA. 0.432).

Nejvíce úspěšných odpalů si letos v nadstavbě připsal Marek Krejčeřík z Třebíče, kterému se podařilo odpálit 23 úspěšných odpalů ve 14ti zápasech. Nejvíce úspěšných odpalů si za Hlubokou připsal Matěj Dvořák, který odpálil 19 úspěšných odpalů ve 13ti zápasech. Dalším pálkařem, kterému se v nadstavbě dařilo byl Michal Soukup se 17ti úspěšnými odpaly.

Statistiku R (doběhů pro bod) vyhrál Honza Výbora z Blesku Jablonec, který pro svůj skoroval hned 24 R. Za Hlubokou doběhli shodně pro 11 bodů Matěj Dvořák a Michal Soukup.

Nejvíce stažených bodů (RBI) v nadstavbě o Extraligu si připsali Jose Flores z Třebíče Nuclears a Michal Kubina z Blesku Jablonec, kteří svými odpaly stáhli 17 RBI pro své týmy. Za náš tým si nejvíce RBI připsali opět Michal Soukup a Matěj Dvořák, kteří stáhli po 13ti RBI.

Jako druhou si porovnáme statistiku TOP 10 nadhazovačů nadstavby o Extraligu.

První důležitou statistikou je ERA ( počet umožněných bodů na zápas). V té si jednoznačně vedl třebíčský Jose Flores, který umožnil pouze 1.40 bodu na zápas. Nutno podotknou, že Jose Flores byl ve všech statistikách TOP 10 na 1. místě kromě počtu odházených směn a počtu strikeoutů. Hluboká si v této statistice nevedla špatně. Nejlepší ERA v poměru s odházených směn měl Josef Novák (ERA 5.12) Vojtěch Vlach (ERA 5.17) a David Šťastný (ERA 5.73)

 

Další statistikou je SO% ( procentuální vyautování hráčů strikeoutem). Tuto statistiku ovládl již zmiňovaný Jose Flores společně s Feltem Masonem, kteří měl 31% pálkařů vyautovaných strikeoutem. Asi nejlepší hlubocký nadhazovač nadstavby Josef Novák si připsal 19% úspěšnost a umístil se tak v TOP 10.

Sokol Hluboká byl kousek od postupu do Extraligy, ale bohužel jim nevyšel závěr nadstavby. I tak jsme s jejich výkonem spokojeni. Dokázali, že se mohou měřit s extraligovými týmy. Do hry se začali zapojovat i mladí hráči, za což jsme velmi rádi. Za tři týdny čeká tým Martina Marka semifinále 1. ligy a doufáme, že zopakují stejný výkon, jako loňský rok.

Menu