Hlubočtí hráči na světové sérii v Colt World Series v USA

Hlubočtí hráči na světové sérii v Colt World Series v USA
12 srp

Českou baseballovou akademii reprezentovali hnedka 3 hráči: David Bauer, Martin Jiránek a Matěj Vlach. V realičním tůmu to byl Ondřej Konvalinka a Martin Vlach.

Kluci odehráli celkem 4 utkání, v celkové bilanci 2 vítezství a 2 prohry. Asi největším triupfem je výhra nad Mexikem 2:1 !

Vzhledem k tomu, že turnaj se konal teprve druhý rok na novém místě, oproti minulým ročníkům, byla to tak i trochu pro nás trenéry výzva. Na turnaj do USA nakonec vyrazilo 13 hráčů a 3 trenéři. Byli jsme nejmenší skupina ze všech, ale o to větší chuť měli kluci se s tím porvat. Program turnaje byl poměrně náročný, ve čtvrtek 1.srpna jsme odlétali ráno z Prahy přes Amsterdam do Atlanty, pak následně do St. Louis a odtud autobusem přímo do dějiště konání na večerní  technický meeting. Druhý den jsme odpoledne naskočili do prvního zápasu proti Mischingen a ten jsme poměrně hladce porazili v 5. směně 10:0. Pro některé týmy jsme byli docela nečekaným překvapením a v sobotu nás čekala první větší výzva – Japonsko.

Se soupeřem jsme od začátku byli ti, kteří udávali tempo hry. V dohrávce 7. směny jsme vedli těsně 5:4 a Japonci se museli nakonec přiklonit k variantě obranných úlivek, které jim nakonec zápas vyhrály. Ano, zní to neuvěřitelně, ale i na světové serií rozhodují úlivky. Večer po zápase proběhl poměrně dlouhý meeting se všemi hráči a druhý den jsme šli s čistou hlavou proti Mexiku. Každý z nás měl jednu prohru a další v pořadí by znamenala konec v turnaji. Od prvního nadhozu jsme šli do zápasu s jasným cílem a především s pokorou k samotné hře a soupeři. Všech 7 směn jsme odehráli precizně, určitě stojí za to vyzdvihnout pár momentů – zahráli jsme celkem 4 double play, fantastický zákrok Michala Kovaly v pravém zadním poli a zároveň outem na 1B při vracejícím se běžci a komplete game Borise Večerky, který celou dobu držel Mexiko na jednom bodu. Celkový počet nadhozů za 7 směn je rovných  95!

Pro kluky to byl další perfektní zápas, který jsme zakončili v restauraci a večer v bazénu. Další den nás čekalo opět díky pavouku nám známé Japonsko.  Oba dva týmy se už dobře znaly a k přípravě přistoupily poctivě. V tomto zápase se však projevilo, že jsme vyrazili v menším počtu, kombinace únavy a pár zranění vedlo k tomu, že jsme museli pozměnit obranu a toho Japonci využili. Prohráváme s nimi však čestně a to 0:5. Na turnaji tak končíme a dostáváme na památku medaile a s turnajem se loučíme.

Nemusíme být však smutní, od trenérů ostatních týmů dostáváme uznání a respekt a těší se, že příště přijedeme určitě znovu :O) Přikyvujeme, že velmi rádi, ale nejdříve se musíme kvalifikovat v Praze….. V úterý máme volno a to využíváme samozřejmě k nákupům baseballového a sportovního vybavení.

Odkaz na turnaj:

https://www.pony.org/default.aspx?portalid=10758

Za realizační tým Ondra

 

Menu