Back2School U11 v Praze na Tempu

Back2School U11 v Praze na Tempu
18 zář

Po počátečních nesnázích s lineupem (část týmu byla v USA, marodka, dovolené) se tým sešel v dostatečném počtu a vše bylo zachráněno. Tímto bych chtěl hlavně poděkovat hostujícím hráčům z týmu U9 a také jejich rodičům za pomoc a za velice rychlou operativní změnu jejich víkendových plánů!!!!! Peťa Mužík Jr., Martin Macháček Jr. a Matouš Mlýnek nám byli velkou oporou a myslím, že získali i hodně zkušeností z většího baseballu.

V základní skupině se hlubocké U11 potkaly s pražskými Eagles, které porazily poměrně hladce po parádním výkonu 18:4. Na nadhozu se vystřídali Maty Kubát, Luky Chromý a hostující hráč z Klatov Filip Sedláček. Skvělým pomocníkem jim byl na domácí metě Honza Sekyrka. Na páteční odpoledne byl pro nás připraven smíšený tým ze Severozápadní oblasti a to Northwest Warriors. Začátek zápasu vypadal slibně, po prvních dvou směnách vedla Hluboká 5:1, ale jelikož jsme v lineupu z důvodu ušetření nadhazovačů na další dny turnaje nedokázali najít adekvátní nadhoz, tak se třetí směna protáhla na neskutečných 40 minut a soupeř nabíral náskok bod po bodu. Zápas pro nás skončil nevalným výsledkem 5:12.

V sobotu ráno to už byla jiná káva, Hluboká nastoupila proti Nuclears Třebíč a z mého pohledu trenéra musím konstatovat, že se jednalo o jeden z nejlepších zápasů téhle party, a to jsem s nimi strávil fajnových pět let na hřišti. Ani se tomu nedá říct přetahovaná o každý bod, protože do čtvrté směny nedoběhl domu ani jeden hráč. Na nadhozu předvedl Lukáš Chromý parádní výkon a to sekundování Honzy Sekyrky na pozici catchera. V páté směně si Třebíč doběhla pro dva body a my jsme v poslední směně dokázali dotáhnout domu už jen jeden. Zápas skončil po uběhnutí časového limitu, jinak věřím v obrat pro Hlubokou. Na nadhozu si svou životní premiéru vyzkoušel jako closer hostující U9 Matouš Mlýnek a nemá se vůbec za co stydět.

Odpoledne nás čekal zápas o postup do první čtyřky a to s vítězem druhé skupiny SaBat Praha. SaBati si na nás ušetřili asi nejlepšího nadhazovače turnaje a ten nám nedal nejmenší šanci na pálce. Z rychlosti jeho nadhozu si naši hráči doslova sedli na zadek a celý zápas vypustili prostáním na pálce a čekáním asi na zázrak. Bez pálení se ale zázrak většinou nedostaví. Na nadhozu začínal Matěj Kubát a do hry pustil jednoho soupeře a to až do druhé směny, pak byl vystřídán Filipem Lavičkou. Soupeř využil našeho zaváhání na kopci a došel si pro vítězství 9:1. Za prohru samozřejmě může celý tým, ta by nebyla tak hrozná, kdyby nedošlo z důvodu absolutního vypuštění již zmiňované pálky a vlažného přístupu v obraně. Únava byla na týmu znát a tak se vypustila slibovaná večerní laser game a hráči šli odpočívat.

Úprava sobotního večerního programu se vyplatila a v neděli nastoupil tým v plné síle proti pátečnímu soupeři Northwest Warriors v boji o sedmé místo na turnaji. Na catchera zasednul Luky Chromý a i s bolestí zad a vyčerpání z vedra (někdy si zkuste v třicítkách na sebe hodit chrániče a 90 minut skákat rybičky) to dotáhnul až do konce zápasu. Na nadhozu předvedl skvělý výkon Honzík Sekyrků za střídání Šimona Mlýnka. Konstantní výkon celého týmu s bravurními zákroky obrany a skvělou pálkou dovedl zápas do konečného stavu 14:6 pro Hlubokou a zajistil tak nejen zdařilou odvetu pátečního zápasu, ale také sedmou příčku.

Všem a to nejen hráčům, ale také trenérům Alešovi Trunečků, Viktorovi Lavičkovi a Vencovi Kaprů, rodičům a všem fanouškům patří velké díky, díky a ještě jednou díky ….

Sestava: U9 – Martin Macháček, Petr Mužík a Matouš Mlýnek U11 – Adryan Rego, Marek Hrubý, Filip Lavička, Matěj Kubát, Honza Sekyrka, Lukáš Chromý, David Růžička, Šimon Mlýnek, Adél Trunečková a hostující Filip Sedláček.

 

Za realizační tým Michal Kubát

Menu