Hlubocké U11 na MČR v Třebíči

Hlubocké U11 na MČR v Třebíči
08 říj

O prodlouženém víkendu 27.9. až 29.9. se v Třebíčí konal vrcholný turnaj pro naše hlubocké U11.

Na MČR jsme postoupili přímo z poháru, kde jsme obsadili fantastické 4. místo. Jednalo se o jeden z nejlepších úspěchů za poslední roky s těmito hráči.

První zápas jsme začali se Sabatem Praha, který jsme až do začátku 6. směny kontrolovali těsně 2:1 pro nás. V tomto pro nás velice důležitém zápase jsme byli dle rozpisu domácí, takže „stačilo“ pouze zahrát 3 jednoduché outy v obraně a vítězství bylo naše. Bohužel jsme si v této směně vybrali naprosto veškeré chyby a dostali jsme smršť 14 bodů v jediném inningu a tím se šance na medaile úplně rozplynula. V dohrávce jsme dokázali odpovědět pouze 2 body v útoku…

Po obědě nás čekal Arrows Ostrava, který byl pro nás zcela neznámý. Na žádném turnaji jsme se s ním ještě nepotkali. Snažili jsme se do zápasu jít s čistou hlavou, ale předchozí porážka byla patrná stále. Kluci se naštěstí dokázali postavit na nohy a zápas tak dovedli do vítězného konce 12:4.

Po zápasech nás čekal odjezd na ubytování a odchod na večeři. Večer následoval s hráči technický meeting a hurá do postele. Druhý den jsme se šli utkat s Hrochy, kteří byli velkými favority turnaje. Začátek zápasu byl poměrně hratelný, ale pak Hroši utekli na výsledných 13:3 a tím jsme se odsunuli na 3.místo ve skupině a hráli tak jako loni až o páté místo….

Sobotní odpoledne jsme využili k prohlídce historické části Třebíče a večer zakončili v pizzerii.

Nedělní zápas začínal opět v 10:00 a to překvapivě proti Drakům Brno. Ti se dostali na 3.místo díky kolečku. Zápas začal poměrně vyrovnaně, ale v průběhu zápasu se projevila naše slabá psychická odolnost vůči tlaku a Draci tak zaslouženě vyhráli rozdílem 13:2.

Na MČR jsme obsadili konečné 6.místo…..Někomu se to může zdát jako úspěch, pro mě jako trenéra to je zklamání. Měli jsme určitě na víc, po 4. místě na poháru jsme byli jedni z adeptů na medaile, ale nesešlo se nám to…

Závěrem bych chtěl poděkovat všem rodičům za podporu při fandění, pomoci s dopravou hráčů, krásné momentky z hřiště a zajištěním stravy včetně přespání v hotelu.

Tento víkend v neděli 13.10. nás čeká finále oblasti, kde si určitě spravíme chuť. Předpověď slibuje krásné, téměř letní počasí, takže si víkend určitě všichni užijeme :O)

Ve středu 16.10. máme závěrečný trénink od 17:00 pro všechny hráče a rodiče zakončený opékáním buřtu (občerstvení zajištěno od trenérů).

Výsledky: https://www.baseball.cz/turnaj-441/mcr-u11/rozpis

Za realizační tým U11 HC Ondra

 

 

Menu