Baseball Akademie tour Barcelona

Baseball Akademie tour Barcelona
02 lis

Akademie se tohoto turnaje zúčastnila již několikrát, ale zatím se jí nepodařilo ho vyhrát. Na tomto turnaji se vždy předvedou výběry z několika evropských zemí. Na letošní soupisce byly: domácí Sant Boy, mladší domácí tým Santboians, italské Lions Nettuno, Pole Montpelier z Francie, London Archers z Británie, Dutch Tigers z Holandska, German Academy Německo a Czech Baseball Akademie rozdělená na dva týmy, a to U12 Blue a U13 Red.  

Ubytování jsme měli zajištěný v krásném kempu na kraji Barcelony v části Gava v pětimístných chatkách. Do moře jsme to měli pouhých 100 metrů. Turnaj začínal v pátek 25.10. a tak jsme od pondělního příjezdu zahájili intenzivní trénink, a to přímo na pláži. Do zahájení turnaje se všechny týmy, včet U15 utkaly v několika přípravných zápasech a většinu vyhrály. Tým U15 měl pouze soustředění (turnaj je pro hráče do U13), ale i tak si kluci zahráli spoustu zápasů, a to včetně sobotního výjezdu do 300 km vzdálené Zaragozy, kde vyhráli oba zápasy. V týmu U15 byli hlubočtí kluci David a Lukáš Jelínkovi a asistentem trenéra Martina Šmidta byl Vojta Vlach.   

V turnaji si nejlépe vedl tým U13 Red a to tak, že vyhrál všechny zápasy a ve finále porazil i silný tým Lions Nettuno. V dohrávce zápasu odcházeli U13 Red z pálky za stavu 9:6 a tak byla nutnost tří rychlých outů a soupeře zastavit. To se bohudík povedlo a bez puštění jediného bodu tým získal historicky první zlato v tomto turnaji. V týmu se ukázal jak na kopci, tak na třetí metě a na pálce ve skvělé kondici i náš Michal Cajz. Tým byl veden Danem Krejčeříkem z pražských Eagles a Pavlem Jozkem z třebíčských Nuclears.

Mladší U12 Blue to měli o něco těžší, protože velká část soupeřů měla hráče o hlavu větší, ale kluci určitě ostudu neudělali. V přípravných zápasech zaznamenali dvě výhry a jednu prohru a v turnaji dvě výhry a dvě prohry. Jedním ze soupeřů jim bylo i druhé italské Lions Nettuno. U12 obsadily konečné šesté místo. Hluboká měla v týmu šestnácti hráčů značné zastoupení, a to jmenovitě Ondru Hajného, Matěje Kubáta, Lukáše Chromého a Filipa Lavičku. Hlubockou soupisku doplnili trenéři Martin Vlach a Michal Kubát.

Výjezdní soustředění a turnaje Pražské baseballové akademie nejsou jen šance si zahrát s jiným týmem mimo ČR, ale také jako obrovská zkušenost, hromada zážitků, osamostatnění se a poznání jiných zemí. Věřte mi, stojí to za to 😊

Menu