Zimní příprava U9

Zimní příprava U9
02 pro

Z loňských U9 zůstal prakticky jediný Honzík Novotný, jinak tým se ze 2/3 skládá z dětí postoupivších z U7 a zčásti také z úplných nováčků. Kompletně nový je i trenérský tým. Zde bych chtěl velmi poděkovat všem, kteří jsou jeho pravidelnou součástí: Martin Jiránek, Peťa Vojta a Anička Lískovcová z mladých, z řad rodičů nám pomáhají David Lískovec a Jan Novotný.  Zároveň jsem zpětně vděčný Michalu Pirglovi, že nám předal skupinu, která má baseball a sport obecně v srdci.

Máme za sebou měsíc tréninků. Napůl zaměřených všeobecně, napůl baseballově. Muster tvoří důkladné rozehřátí formou hry, práce s rukavicí a rozcvičky, aktivace břišních svalů, základní gymnastické prvky – kotoul, stojka, hvězda, šplh, atletická cvičení. Prolínáme to opičími a rychlostními drahami. Z baseballu nejvíce opakujeme házení, chytání (zatím bez rukavice), nejčastěji házíme do čtverců na počet přihrávek.  Většinu tréninků jsme zakončili hrou.

Na seznamu máme 15 hráčů. Určitě rádi přivítáme i další např. z kroužků. V sobotu 7.listopadu začíná zimní Little league – série 4 turnajů. Na každém turnaji si děti zahrají 2-3 intenzivní zápasy. Kromě toho bychom měli v průběhu zimy odehrát ještě několik zápasů proti kroužkům.

Z dalších zimních sportovních aktivit doporučuji běžky, na něž s klubem vyrazíme 28.2.-1.3. na Horskou Kvildu a chtěl bych se alespoň jednou s dětmi setkat na zamrzlém rybníce a sklouznout se či si zahrát hokej.

Menu