Nadstavba o Extraligu

Nadstavba o Extraligu
10 zář

V pátek večer, 7. 9. 2018, se kvůli velkému dešti museli hráči Sokola Hluboká sejít v sobotu už v 9 hodin ráno, aby vysušili promáčené hřiště. 

Do prvního zápasu šli hlubočtí na kopci s Vojtou Vlachem. Hned v první směně dokázal Frýdek skórovat po chybách v obraně domácích. Útok Hluboké na sebe nenechal dlouho čekat a v zápětí odpověděl dvěma body. Frýdek v průběhu zápasu skóre navyšoval i přes to, že Hluboká v každé směně dokázala odpovědět na soupeřův tlak. Klíčová byla osmá směna, kdy při plných metách a dvou autech, rozhodčí vyhlásil faul ball jako míč ve hře a Frýdek tak přidal 3 body. Nepomohl ani protest hlavního trenéra Martina Marka, který byl v zápětí ze zápasu vyloučen. Frýdek tak odskočil na rozdíl pěti bodů. Hlubočtí už jen dokázali korigovat na konečný stav 8:11.

Druhý zápas začala Hluboká jako host, a na nadhazovacím kopci se představil Lukáš David, ostřílený nadhazovač Sokola Hluboká. Hlubocký útok vlétl do zápasu naplno a v prvních čtyřech směnách nastřílel čtrnáct bodů. Frýdek v půlce zápasu díky úspěšným odpalům a pár chybám v poli dotáhl skóre na rozdíl pěti bodů, ale to bylo z jejich strany vše. Na kopec nastoupil Patrik Neubauer, který soupeře takřka k ničemu nepustil a Hluboká vítězí 17:11.

Sokol Hluboká skončil v nadstavbě o Extraligu na 6. místě, s bilancí 4W 10L.

V semifinálovém zápase se utkají s Bleskem Jablonec. První zápas se s největší pravděpodobností odehraje 15. 9. na soupeřově hřišti.

Menu