Rozhovor - Martin Marek

Rozhovor - Martin Marek
05 úno

Jak bys zhodnotil uplynulou sezónu?

Muži Hluboké hráli stejně jako v roce 2018 druhou nejvyšší ligu. Po zisku titulu v minulém ročníku, byl cíl jasný, postoupit do Extraligy a zastavit odliv našich mladých hráčů do konkurenčních týmů. Z tohoto pohledu byla sezóna 2019 neúspěšná, neboť postup nám utekl o jednu výhru, a ještě ke všemu s poslední Olomoucí. Sokolové tak v nadstavbě obsadili první nepostupové místo mezi elitní celky. Stává se tak i nadále nepříjemným faktem že mladí hráči preferují hostování v EXL celku. Tito mladíci nám pak chybí při rozhodujících bojích v důležitých utkáních

Jaký je nejlepší moment, který ti utkvěl v paměti z roku 2019?

Momentů je samozřejmě hodně a když jsem na hřišti beru to vždycky jako svátek, neboť času ubývá a ať už z pracovních tak i rodinných důvodů. Ale v loni mně extrémně bavilo každoroční soustředění v Itálii, které jsme si užili a jak se říká tužili kolektiv a konečně se podařilo zařadili i psychologickou přípravu. Jsem totiž přesvědčen, že příprava hráče by měla obsahovat nejenom fyzickou a dovednostní část ale také mentální složku. A nechybělo ani koupání v ledovém moři J Paradoxně ale nejsilnější moment byl pro mě, když jsem byl nemocný a tým jel v nadstavbě na páteční večerní utkání do Blanska. Celý zápas jsem sledoval on-line a bylo to i tak hodně emotivní sledovat stavy pálkařů a hru obrany. Zápasy s Blanskem jsme dokázaly vyhrát, což bylo pro vsup do nadstavby důležité.

Jak zatím probíhá zimní příprava a na co se hlavně zaměřujete?

Jelikož čekáme na začátku sezóny další přírůstek do rodiny J, tak jsem z pozice HC odstoupil a budu fungovat dle možností jako asistent. Na baseballovém poli bych se rád věnoval zautomatizování některých procesů na tréninku, tak aby trénink byl co nejefektivnější, a přitom každý znal v daný čas svojí roli. Rád bych se věnoval více osobnímu přístupu jednotlivým hráčům a jejich dovednostem. Rád bych se zaměřil více na již zmíněnou psychologickou část hry a rozvoji dokumentování hráčských dovedností. To znamená část tréninků točit na kameru a společně s hráči zlepšovat základní technické dovednosti.

Co vás čeká v sezóně 2020?

Bude o něco složitější než loni, protože jsme zaznamenali úbytek hráčů, a to jak v poli, tak na kopci. Herně nás pak čeká sezóna poměrně stejná jako ve 2019. Velkým rozdílem a hendikepem však bude absence domácího hřiště, kdy celou základní část odehrajeme na hřištích soupeřů.

Jaký je váš cíl na rok 2020

Cíl je vždy stejný a zároveň postupný. Dostat se do play off, hrát o titul a tím se dostat do nadstavby, ve které se pokusíme zdolat co nejvíce extraligových celků. Když se pak všechno sejde, tak může vyjít i postup mezi elitu ale to je daleko ale nejedná se o cíl ale o ambici. Osobně mám cíl udržet co nejvíce starších hráčů v aktivním stavu a začlenit co nejvíce mladších hráčů působících letos v U18.

Čemu se mimo baseball věnuješ?

Snažím se co nejvíce věnovat rodině. Máme teď 1,5ročního syna a jak jsem zmiňoval, očekáváme v dubnu další přírůstek. Takže věnovat se něčemu dalšímu na plný úvazek teď úplně nechci. Čeká nás do toho stavba domu, tak si myslím, že minimálně rok stejně nebude na nic čas J Jinak rekreačně se věnuji florbalu, tenisu, cyklistice, lyžování a okrajově fitness.

Menu