Rozhovor - Stanislav Hejný

Rozhovor - Stanislav Hejný
12 úno

Jak bys zhodnotil/a uplynulou sezonu 2019?

Uplynulou sezónu bych zhodnotil rozhodně pozitivně. Splnili jsme cíl, který jsme si před sezónou stanovili. Postup do play-off a boje o Extraligu. Přes to, že se nám nepodařilo ligu vyhrát, hráli jsme hezký baseball a v bojích o extraligu jsme dokázali potrápit i týmy z vyšší soutěže, kterým nezbývalo nic jiného než nasazování toho nejlepšího, co mají, ve většině i zahraničních posil. Sice se nám nakonec nepodařilo ani postoupit o soutěže vyšší ale přesto jsem se sezónou spokojen.

Jaký je nejlepší moment, který Ti utkvěl v paměti z roku 2019?

No asi rozhodně neuvěřitelný výkon na kopci našeho mladého nadhazovače Vojty Vlacha v zápase proti Blansku. Byl to podle mě takový ten zápas, na který se jen tak nezapomíná. Díky jeho koncentraci a nasazení jsme předváděli skoro bezchybný výkon. Navíc jsme tam jeli jen v 10 lidech, protože to byl páteční noční zápas. Vše do sebe krásně zapadlo. Získali jsme bod za výhru a odjížděli domu s úplně jinou náladou, než se kterou jsme tam přijížděli.

Jak zatím probíhá zimní příprava a na co se hlavně zaměřujete?

Tak týmová příprava probíhá jako každý rok pořád stejně. Kluci se individuálně připravují v posilovnách a společný trénink každé pondělí probíhá v sokolovně. Zde kluci převážně zdokonalují své pálkařské dovednosti či případně na hru v poli. Bohužel v sokolovně nejsou tak velké prostory, aby tu bylo možné házení, ale tento neduh kluci kompenzují tím, že se po domluvě scházejí venku, kde je prostoru hodně. Dále někteří kluci krom baseballu hrají přes zimu hokej a to znamená, že když jim u nás skončí sezóna, tak hned vedle jim začíná jiná.

Zaměřujeme se hlavně na udržení si dobré nálady do nadcházející sezóny a huť ještě něco dokázat. Dále se k nám pomalu přidávají mladší kluci z U18 a U15, které se snažíme seznámit s chodem A-týmu a se začleněním do něj.

Co vás čeká v sezoně 2020?

Čeká nás asi těžší sezóna, jelikož zápasů má být dosti ale té hráčské kapacity není tolik. Přesto věřím, že to zvládneme a probojujeme se i letos do bojů o prvenství v první lize a o postup do Extraligy. Dále bereme jako cíl zapojení se do chodu A-týmu klukům z mladších kategorií U18 a U15. A hlavně aby nás ten sport, který děláme pro zábavu, stále bavil a nebylo to bráno jako povinnost. 

Jaký je váš cíl na rok 2020?

Jak už jsem jednou říkal, náš cíl je jako každý rok, probojovat se do play-off první ligy a také ji celou vyhrát. Dále s tím spojený je i postup do bojů o Extraligu a tam potrápit týmy z vyšší soutěže tak, že už se nebude mluvit o velké propasti mezi první ligou a extraligou. 

Prozradíš nám, čemu se mimo baseball ještě věnuješ?

„Tak určitě“. Mimo baseballu se hlavně věnuji své přítelkyni, se kterou rádi chodíme na dlouhé turistické výlety a výšlapy. Společně se připravujeme na jednu „velikou věc“, která nás letos čeká a na kterou se opravdu těšíme. Bude to zábava. Dále se věnuji naší široké rodině.

Menu