Rozhovor Matěj Vlach

Rozhovor Matěj Vlach
19 úno

Matěj v současné době působí v Severní Karolíně, kde hraje za akademii Pro5, vedenou trenérem české mužské reprezetace Mikem Griffinem.  

Jak bys zhodnotil uplynulou sezonu 2019?

Sezona 2019 byla pro mě jako hráče velkým zklamáním. Celou sezonu se mi nedařilo na pálce, a to mě následně sráželo i v poli.
V hlubockém A týmu jsem byl spokojený. Extraliga nám sice utekla, ale myslím si, že Hluboká právě prochází ročníkovou mezerou, a proto A tým nemá dostatečný počet hráčů a čeká se na dorůstající ročník 2004.
S reprezentací do 16 let pod vedením Milana Prokopa jsem hrál na kvalitně obsazeném mezinárodním turnaji Colt league tournament v Praze, který jsme vyhráli a kvalifikovali jsme se na světovou sérii do USA.
S týmem Kotlářka Praha U18, kde jsem se po dlouhé době opět potkal s bráchou v jednom týmu, se nám povedlo v oblasti i na ČBP umístit na krásném druhém místě.

Jaký je nejlepší moment, který ti utkvěl v paměti z roku 2019.

To se dá těžko říct, protože pro mě má každý zápas něco do sebe. Ale dva takové větší momenty tady jsou.
Jeden z nich je zápas s hlubockým A týmem proti Olympii Blansko, kde jsme hráli pod skvělým vedením Patricka Neubauera a pouze v počtu devíti hráčů jsme předvedli výborný týmový výkon a po 9 směnách a skoro 4 hodinách hry jsme porazili Blansko 4:3. Byl to zápas, kde bylo možné úplně všechno…
A ten druhý moment je ze světové série v USA, kde jsme se ve třetím zápase postavili proti výběru Mexika. A po 7 směnách, pouze s 1 errorem jsme odešli jako vítězové….

Jak zatím probíhá tvoje zimní příprava a na co se zaměřuješ?

Moje celá zimní příprava probíhá letos v Severní Karolíně v USA, kde jsem členem PRO5 baseball academy. Na sezónu se připravuji pod vedením skvělého trenéra Mika Griffina.
Zimní přípravu jsem chtěl zaměřit hlavně na pálku, protože bych se v příští sezoně chtěl probojovat do základní sestavy v reprezentaci do 18 let a také do EXL v Kotlářce. A dobrá pálka je základ.

Co tě/vás čeká v sezoně 2020?

S PRO5 baseball academy v USA nám začíná sezona 18. února a bude to pro mě rok plný nových zkušeností. Odehraju zde přibližně 40 zápasů a doufám, že budu kvalitně připravený na baseball v ČR.
Po mém návratu z USA už bude ČML a EXL v plném proudu, a tak bych chtěl svému domovskému týmu Hluboké pomoci v co nejvíce zápasech, ale cíl mám jasný, a to je EXL v Kotlářce.
S reprezentací nás čeká mnoho soustředění a také přípravných turnajů jako například Perfect Game v Brně.
O prázdninách nás čeká Mistrovství Evropy do 18 let, na kterém je naším cílem postoupit až do finále, a tím se kvalifikovat na Mistrovství světa 2021.

 

Prozradíš nám, čemu se mimo baseball ještě věnuješ?

Protože vím, že tento článek bude číst moje maminka a pár kantorů z ČAG-u, tak je jasné, že se také naplno věnuji škole😊. Ale jinak mám velice blízko k motokrosu a motorkám vůbec.

Menu