Rozhovor Lenka Dvořáková

26 úno

Jak bys zhodnotila uplynulou sezonu 2019?

Sezonu 2019 hodnotím velice kladně. Do kadetské soutěže se přihlásilo celkem 24 týmů a my se umístily na 9. místě. Skvělé také bylo, že jsme hrály bez hostujících hráček. Naše holky však vypomohly Žralokům Ledenice v kategorii žákyně a juniorky. Každý zápas a start na pálce navíc, prospěly nejen holkám, ale i našemu týmu. Také dvě hlubocké hráčky byly úspěšné při výběrech do reprezentace. V širším výběru v kategorii U15 je Petra Dušková a v U18 Kája Dvořáková. Pokud se dostanou do užšího výběru, čeká je v létě ME v Holandsku (U15) a MS v Peru (U18). Jejich program je opravdu náročný. Držme jim pěsti.

Jaký je nejlepší moment, který Ti utkvěl v paměti z roku 2019?

Moc rády vzpomínáme na náš poslední turnaj sezony v Merklíně. Ve finále porážíme Kunovice, se kterými jsme prohrály na Hluboké (také ve finále). Bylo to velmi emotivní i pro rodiče, kteří tam byli s námi. Některé hráčky si v této kategorii zahrály naposledy a v letošním roce již nastoupí jako juniorky. Byla to pro nás taková třešnička na dortu.

Jak zatím probíhá zimní příprava a na co se hlavně zaměřujete?

Od listopadu trénujeme 2x týdně v sokolovně. Zaměřily jsme se hlavně na kondici a pálku. Od ledna zařazujeme házení, chytání, sbírání míčů. Najdeme si vždy i chvilku na drobné hry a soutěže, hry s míčem. Sestry Fukovy trénují každou středu nadhoz s Dušanem Hanzalem. O pololetních prázdninách jsme také, pod vedením Dušana Hanzala, uspořádali v sokolovně pálkařský kemp. Proběhl i trénink kečrů s Martinem Mužíkem. Osm našich hráček se zapojilo do projektu Little League Junior Jihozápad. Příležitost zde dostaly i úplní nováčci (Hochová, Nováková). Zaujmou-li svými výkony, budou vybrány do týmu na národní kvalifikaci. Tam proběhnou další výběry do Evropsko-Africké zóny a ti nejlepší se nakonec podívají za oceán. Také jim držme pěsti.

Co vás čeká v sezoně 2020?

V letošním roce budeme hrát poprvé 2. ligu juniorek (U20). Zatím nevíme, co od této soutěže očekávat. Jedenáct týmů je rozděleno do dvou divizí.  Určitě se na naší juniorské soupisce objeví i hráčky z Pigs Trhové Sviny. Mladší ročníky si pod hlavičkou Pigs a vedením Václava Petříka zahrají Superligu kadetek (podobné extralize, musí odjezdit všechny turnaje). Celou zimu se věnujeme maximálně pálce a doufáme, že to zúročíme v zápasech. Momentálně máme tři nadšené nováčky, celkem je nás na soupisce sedmnáct.

Moc si přejeme, aby rekonstruovaná hřiště byla k dispozici co nejdříve, abychom mohly kvalitně trénovat.

Jaký je váš  cíl na rok 2020?

Naším cílem je zúčastnit se všech turnajů a co nejlépe uspět v kadetské i juniorské soutěži. Chtěly bychom se samozřejmě probojovat do finálových turnajů. Chceme-li vyhrávat, musíme poctivě trénovat, myslet týmově a hrát s plným nasazením.

Velmi důležité je udržet si všechny hráčky. Odchod každé zkušené hráčky, je velkým zásahem do celého týmu. Chci, aby holky byly vždy pozitivní, věřily si a fungovaly jako tým.

Prozradíš nám, čemu se mimo baseball ještě věnuješ?

Nejraději trávím čas se svou rodinou a miluji sport. Hraji za Hlubokou krajskou soutěž ve volejbalu, v létě chodím na beach volejbal, mám ráda turistiku a cyklovýlety, v zimě lyžujeme i běžkujeme. S chutí si přečtu pěknou knihu a zajdu do divadla. Přiznám se, že hodně času trávím v našem sportovním areálu. Čerpám zde sílu a energii. Je to prostě skvělé místo k odpočinku.