První setkání se soupeři - U13

První setkání se soupeři - U13
03 bře

Čekaly nás celkem 3 zápaách. Hrálo se za stavu 1:1 z důvodu vyzkoušení tohoto systému, který bude na ČBP U13 po 85 minut. Zápasy v Hrotovicích jsou vždy vedeny tak, aby se vyzkoušeli hráči na různých pozicích a aby se každý dostal na pálku minimálně dvakrát za zápas.

Také rotace nadhazovačů je velká, pro zjištění mentální a fyzické připravenosti. Nehledě na to, že pro tuto kategorii je hala již nedostačující a odpaly do zadního pole jsou nemilosrdně vraceny okolními stěnami zpět do infieldu.

Nicméně nám zápasy ukázaly, kde musíme ještě zabrat, abychom mohli v sezoně hrát na výborné výsledky. Nechci hodnotit individuální výkony hráčů, jsme týmový sport a Hrotovice nejsou ideální měrnou jednotkou. Je ale viditelný rozdíl mezi hráči kteří hráli loňské U13 a novými z U11.

Vzdálenosti se prodlužují a nadhoz se stává obtížnějším.

Kladné hodnocení je ale pálky, base runingu a hry v poli. Všichni zůčastnění hráči šli na pálce agresivně po míči a výsledkem bylo mnoho dlouhých odpalů za infield a těžkých groundballů pro soupeře. Base running byl také výborný, hráči se bavili krádežemi, trestali přehozy a tímto způsobem bodovali. Hra v poli byla soustředěná, celý tým byl pozicích a čekali co soupeř udělá. Výsledkem byli pouze 4 E za všechny 3 zápasy.

Překvapilo mne jak si hráči celý den užívali a zaslouží pochvalu, protože se chovali jako tým, nikdo nebyl „rušivým elementem“, celé zápasy dělali co mají, soustředili se na výkon a podporovali se. Což mi potvrdili někteří trenéři a rodiče z jiných týmů.

Sehráli jsme krásné a napínavé zápasy až do konce s Blanskem a Třebíčí.

Děkuji všem hráčům, trenérům a rodičům za hru a pomoc.

Pro pořádek ještě výsledky, nicméně neodráží skutečný stav odehraných zápasů.

 

Sokol : Technika Brno  16:1

Sokol : Blansko             6:7

Sokol : Nuclears            3:4

 

Galerie fotek ke shlédnutí na stránkách Karla Chromého. t.č. vrchního fotografa U 13 a repre U12

 

https://www.zonerama.com/Baseball-Karel/Photo/6023457/218855153

Menu