Rozhovor Matěj Dvořák

Rozhovor Matěj Dvořák
07 bře


Jak bys zhodnotil uplynulou sezonu 2019?

Sezonu 2019 bych hodnotil pro mě jako nepovedenou. V základní části jsme skončili na 3. místě s deseti výhrami a čtyřmi prohrami za SaBatem Praha. Ten se v barážové fázi probojoval do Extraligy. Po této části nás čekala baráž, ve které se nám nezdařil její závěr a postup do Extraligy nám utekl o pouhou jednu výhru. Bylo to pro nás zklamání, protože to byl hlavní cíl sezony – postup to Extraligy. V play-off jsme vyhráli pouze první zápas proti Jablonci a tak pro nás sezona skončila. Přesto tam bylo i spoustu pozitivních věcí.

Jaký je nejlepší moment, který Ti utkvěl v paměti z roku 2019?
Asi nejlepším momentem byl zápas v Blansku. Byl to večerní zápas a vydalo se nás tam pouhých deset statečných. Abych řekl pravdu, s tím, že vyhrajeme, jsem nepočítal. Neměli jsme co ztratit a možná to nám dalo sílu vyhrát. Blansko si v pátek nevědělo rady s Vojtou Vlachem. V sobotu se však začalo po internetu psát: „Jak je možné, že odházel celý zápas, když mu není 18 let? Nemá mít limit? Je to proti pravidlům? Kontumace?“ Chvilku jsem měl doopravdy strach, protože by to byla velká škoda ztratit tak krásně vybojovaný zápas. Naštěstí vše dobře dopadlo.


Jak zatím probíhá zimní příprava a na co se hlavně zaměřuješ?

Moje zimní příprava probíhá tak, že jsem ještě nezačal ani "baseballovat". Mimo baseballu se věnuji aktivně hokeji. Jelikož studuji čtvrtým rokem na VŠTE v Českých Budějovicích, hraji Univerzitní ligu za Black Dogs Budweis a ještě krajskou soutěž za HC Hluboká Knights. V týdnu mám 3-4 tréninky a 2 zápasy, takže na baseball nemám čas. Takto to mám od té doby, co hraji baseball, od 14 let. Každý rok začínám trénovat na začátku března. Díky velké pauze o to s větší chutí.

Co vás čeká v sezoně 2020?

Jelikož se na Hluboké rekonstruují hřiště, musíme za zápasy jezdit ven. Už z tohoto důvodu to bude velmi náročná sezona. Také nám budou chybět domácí fanoušci. Doufám, že si udržíme dobrou náladu a chuť do hry i přes tento náročný začátek a budeme se těšit na první zápas na novém hřišti.

Jaký je tvůj/váš cíl na rok 2020?

Určitě musíme jít krok po kroku. Nejdřív postoupit ze základní části, kde je pět adeptů. Postoupit do baráže mohou jen čtyři týmy. Když se povede toto, tak můžeme bojovat o Extraligy a o vítěze 1. ligy. Mým malým osobním cílem je mít start v extralize, ale bude to velmi těžké, protože mám pálku v ruce až od března. 

Prozradíš nám, čemu se mimo baseball ještě věnuješ?

Jak už jsem psal, věnuji se naplno hokeji, ve kterém mám za sebou letos kolem 40-ti zápasů a ještě několik jich mám před sebou. Jsem takový, že žádnému sportu neřeknu NE. Samozřejmě nesmím zapomenout na rodinu a přítelkyni, se kterými se snažím trávit čas, když nelítám po zimních stadionech a jiných trénincích. Mamce přece neřekneš, že nepřijedeš na oběd. :D

Menu