Hlubočtí baseballisté se probojovali do finále první ligy

Hlubočtí baseballisté se probojovali do finále první ligy
18 zář

Do bojů o finálovou účast nastoupil Sokol Hluboká proti Blesku Jablonec. Semifinálová série se hrála na dvě vítězná utkání. Na první střetnutí vyjeli Hlubočtí na neutrální půdu do Prahy, a to s velmi omezenou sestavou. Bohužel i výkon v obraně tomu odpovídal. Přes výborné nadhozy Vojty Vlacha, dokázala obrana udělat tolik chyb, že soupeř zaznamenal 22 doběhů. Hlubocký útok nebyl bezzubý, ale v tomto duelu 18 bodů na výhru nestačilo.

Nedělní utkání se odehrávalo na Hluboké ve Sportovně relaxačním areálu, s doplněným hlubockým kádrem. První zápas zahájil na kopci matador David Šťastný a odházel celé utkání na výbornou. Dobře složená obrana nepropustila žádný odpal a hrála bez chyb. Krásným odpalem za plot (homerun) se blýskl Michal Soukup. Celé vnitřní pole zahrálo několik neskutečných zákroků. Útok přidával postupně bod za bodem a srovnání série na 1:1 si Hluboká nedala vzít. Konečné skóre zápasu 10:4 ve prospěch Sokola Hluboká.

Do rozhodujícího utkání o postup do finále nastoupil na nadhazovacím kopci za Hlubokou David Lukáš, a i on dokázal držet pálkaře zkrátka. Jablonec se dokázal bodově prosadit více než v prvním utkání a opět perfektně fungující obrana nedala soupeři žádný bod zadarmo. V sedmé směně na nadhazovacím kopci za Hlubokou nastoupil Josef Novák a soupeř už jen korigoval utkání na konečných 14:9.

„Nedělní utkání splnila veškerá očekávání. Obrana hrála na výtečnou, nadhazovači odházeli za oba zápasy jen 5 met zdarma a krásných 16 strike out, což je poměr, který přináší úspěch. Když budeme takto hrát i finále, tak věřím v konečný úspěch“, hodnotí výkon mužstva trenér Martin Marek.

 

Menu