Kvalifikace MČR U11

Kvalifikace MČR U11
23 zář

Do Blanska dorazili Hroši Brno, Tempo Titans Praha, Technika Brno, SK Kotlářka a samozřejmě domácí Olympia. Postupující do finále z tohoto turnaje jsou Hroši, Olympia a Titáni. Na naše domácí hřiště přijely porovnat síly Blesk Jablonec, Draci Brno, Klasik Frýdek Místek, Nuclears Třebíč a samozřejmě Sokol Hluboká. Sokol se do tohoto turnaje kvalifikoval rovnou dvakrát – prvenstvím v základní části JHZ přeboru a šestým místem na červnovém ČBP U11. Po počátečních útrapách s počasím, kdy byla všechna hřiště od čtvrtečního večera vydatně zalívána vodou, se začátek turnaje přesunul na sobotu. Hned ráno v 9:00 nás čekal zápas s Bleskem. Už prvním zápasem dostával tým Hluboké svoje fanoušky do varu. Na nadhozu svou práci skvěle odvedl Lukáš Chromý, ale i tak se do hry dostali v první směně dva pálkaři Blesku a utrhli pro svůj tým body. Pak se Blesk odmlčel a Sokol začal dávat bod po bodu. V páté směně vystrčil soupeř růžky a nadělil nám čtyři body a dostal se tak opět do vedení. Na to Sokol odpověděl v šesté směně šesti body a dohazující Ondra Hajný si už běžce pohlídal. Na postup do finálového turnaje MČR jsme potřebovali vyhrát minimálně dva zápasy a tímhle jsme půlku břímě sundali z ramen. Konečný stav zápasu 9:7 pro Hlubokou.

Druhým a posledním soupeřem hracího dne pro nás byl tým Draků Brno. Je to tým, jehož skalp nám do sbírky chybí jako poslední. Na nadhozu parádně začal Dan Bártů a se skvělou obranou v zádech udržel Draky pěkně na uzdě. Nám se podařilo proběhnout polem dvakrát a tak se Hluboká dostala do vedení. Ve druhé směně jsme přidali ještě další dva body, ale Draci se nenechali dál utlačovat a nasázeli nám rovnou osm bodů a dostali se do trháku. Tribuna praskala pod dusotem fanoušků, ze střídaček duněl řev týmů jako hnací motor pro své hráče a skóre se po třetí směně zastavilo na 9:8 pro Hlubokou. Domácí tým si totiž těch osm bodů nenechal líbit a vzápětí nasypal soupeřovi pět bodů a pak ho za pomoci nadhazujícího Matyho Kubátů nepustil do hry. Ve čtvrté směně byly oba týmy hodně opatrný a semkly se v obraně, protože tady šlo už o hodně. Ani jeden tým si tak nepřipsal bod. Podle časového limitu nás čekala poslední směna a nervozita na pálce nám nedovolila se protlačit polem a tak jsme nedali žádný bod. Na nadhozu se ve skvělém výkonu ukázala naše princezna Barča Klangů a vůbec to Drakům neulehčovala. Než jsme ale stihli nadělit soupeřovi tři outy, tak se jeden Drak utrhl a vyrovnal stav na 9:9. Zápas tedy musel pokračovat v tiebreaku. Nám se podařilo dvakrát pokořit domácí metu a teď už chyběla pouze dohrávka soupeře. Myslím, že tribuna už v tu chvíli nestála, ale zřítila se k zemi. Drakům se ale v rychlém sledu podařily dát tři body a tím zápas otočit v jejich prospěch a vyhrát 12:11. Byla to škoda, ale zážitek, atmosféra a výkon dětí, který jde jen těžko popsat.

V neděli na nás čekali Klasici Frýdek-Místek. Na nadhoz nastoupil Ondra Hajný a jako parťáka měl na catcherovi Lukyho Chromejch. Tahle dvojka vydržela ve hře až do konce zápasu a se ctí. Než se Ondra v první směně rozházel a než se nám rozkoukala obrana, tak nám Klasici dali hned do začátku dva body. To byly ale jediné body od soupeře v tomto zápase. Pak nastoupil náš pálkařský line-up a nadělil soupeřovi prvních devět bodů. V dalších směnách to pak byly dva, tři a zase dva body na konečných 16:2 pro Hlubokou. Výhra v tomto zápase znamenala takřka jistej postup na finále za dva týdny, ale ještě se to mohlo trochu zdramatizovat zápasy soupeřů.

Posledním utkáním turnaje byl Sokol vs. Nuclears Třebíč. V prvních dvou směnách se Třebíči nepodařil dát jediný bod a to za přispění parádního nadhozu Míši Cajzů a hodně propracovaný obrany. Nám se podařilo doběhnout na domácí metu třikrát. Ve třetí směně se Třebíči podařilo krásnými odpaly zabodovat hned čtyřikrát a naše běžce vždycky zastavit. Po třetí směně tedy stav 4:3 pro Třebíč. V posledních dvou směnách se nám podařilo skórovat už jen jednou a Třebíči naopak čtyřikrát a tak utkání skončilo 8:4 pro soupeře.

Potvrdilo se, že Sokol Hluboká postoupil do finále a to byla moc velká radost a prohry tak byly zapomenuty. Tohle byl opravdu parádní víkend a děti ukázaly, že si opravdu z každého tréninku něco odnesou. Pro děti je to zábava, pro trenéry velká odměna a pro rodiče parádní podívaná. Snad si takhle všichni užijou Final 6 v Třebíči 28. – 30.9. už teď se těšíme. 

A teď ještě soupiska největších borců co znám – Barča Klangová, Míša Cajz, Ondra hajný, Lukáš Chromý, Matěj Kubát, Filip Lavička, Honza Sekyrka, Aleš Humpolec, Dan Bártů, Matyáš Hučík, Adrian Rego, Hugo Borovec a David Růžička.

HC: Ondra Konvalinka, AC: Zdeněk Hajný, Viktor Lavička a Michal Kubát, Foto by mr. Karel Chromý

 

Za realizační tým Michal Kubát

 

Menu