A tým na vítězné vlně

A tým na vítězné vlně
17 čen

Vítězná šňůra pokračuje, mužský A tým přivezl dvě cenné výhry z Olomouce 9:6 a 21:5. Přitom právě Olomouc ještě loňskou sezónu hrála Extraligu, což je nejvyšší tuzemská soutěž. A byla to právě Olomouc, přes kterou Sokol Hluboká neprošel v baráži 2019 do Extraligy. O motivaci do zápasu tedy nouze nebyla.

V omezené sestavě a za horkého dne se Hluboká pustila do soupeře nejlépe, jak mohla. Koncentrovanou hrou v útoku i v obraně si zajistila postupné navyšování vedení v průběhu obou zápasů a zároveň soupeři nedarovala žádné body zadarmo. 

Do prvního zápasu nastoupila Hluboká ve složení  SS -Vlach Matěj, 1B – Dvořák Matěj, CF – Michael Soukup, 3B – Martin Mužík, DH – Josef Novák, RF – Líkař Jan, 2B – Klimovič Martin, C – Mlsek Jiří, LF – Zhupanin Vasil. Na kopci se představil Vojta Vlach a nevedl si špatně 8IN, ER1, BB3, SO3 ERA 1.13. Jednalo se o velmi dramatický zápas až do samého závěru. Hluboká celé utkání vedla a v poslední směně soupeř srovnal skóre a utkání šlo do zkrácené hry. Tu Hluboká už s Josefem Novákem na kopci zvládla na jedničku a nakonec brala zaslouženou výhru 9:6. Mezi top pálkaře utkání se zapsali Matěj Vlach, Michael Soukup, Martin Mužík a Josef Novák s minimálně dvěma odpaly.

Druhý zápas pak startoval Vasil Zhupanin a odházel kvalitně celý zápas 7IN, 6H, 5ER, 7BB, 10SO, ERA 6.43. Tento duel byl už více v režii hlubockých pálkařů, kteří zaznamenali celkem 18 hitů. Útok Hluboké neměl tentokrát slabé místo. Obvykle se stává, že se pálkařsky prosazuje jen několik pálkařů a pak je poměrně problematické získat body. V tomto duelu se ale dařilo všem pálkařům prosazovat i vícemetovými odpaly a proto Hluboká zaslouženě vyhrála takovým rozdílem 21:5. Olomouc má poměrně dlouhé hřiště a tak odpálit až za plot není vůbec snadné. Povedlo se to pouze jednou a postaral se o to reprezentační hráč Martin Mužík. 

Celkově to ale nebyly vůbec jednoduché zápasy a bylo důležité je vyhrát před následujícím víkendem, kdy se Hluboká utká s tradičním rivalem Blesk Jablonec, který je letos velmi silný.

Menu