Region U 13 se překlopil do druhé poloviny

Region U 13 se překlopil do druhé poloviny
23 čen

Soupeři v regionu náma zůstali jen 3 a to Lvíčata Prachatice, jako začínající tým a Domažlice s Plzní. Korona virus nám to pomotal. Zápasy s Prachaticemi nelze hodnotit hrají teprve U 13 soutěž prvním rokem.

Tak začnu hodnocením a shrnutím zápasu s Plzní. Plzeň z dosti komických důvodů byla oslabena o Honzu Havránka a Filipa Nedvěda. Nicméně jsme nic nepodcenili a na kopec poslali Ondru Hajného a jako catchera Míšu Cajze. Je vidět že tito 2 borci hrají spolu 5 let a jsou na sebe zvyklí. Ondra v poměru 42 striků a 24 ballů a celkem 9 Strike outy a pouze 1 BB nedal moc šancí Plzni. Zbytek pochytal Míša a vždy podržel běžce na metách. Náš útok opět nezklamal a poměr hitů k soupeři 24 : 3 rozhodl o vítězném

výsledku 19:2 pro nás rozdílem score předčasně.

Oproti tomu zápas s Wolfs byl plný baseballu, nervů a infarktových záležitostí. Proti nám nastoupil Jan Hojda a házel výborně. My na začátek jsme nasadili na nadhoz borce, kteří hráli ještě loni U11. Bylo vidět že jejich premiéry na kopci byly nervozní a vzdálenost je pro ně ještě nenatrénovaná. Jako trenér jsem nechtěl kluky nějak trápit a raději přistoupil na formát 3 BB a vystřídat. Ještě máme hodně času natrénovat do turnajů na podzim. Nicméně nám to ukázalo, kde je trochu rezerva našeho týmu a kde pracovat.  Jako třetí nadhazovač ale pod tlakem nastoupil do zápasu Lukáš Chromý. Stav zápasu totiž po první směně 5:5. Ve druhé naskočil již zmíněný Luky a to za stavu 5: 8 pro Domažky. Následovalo hodně errorů z naší strany. A Domažlice zvyšovali tlak a body. Pro Lukáše to byla těžká zkouška, ale věřili jsme že to ustojí. Bylo dobře že jsme ho nechali házet do doby co to šlo. Pouze těžké momenty a tlak soupeře posune hráče dál. Nicméně se Luky vyházel a odcházel v posledním inningu dolů za stavu  10:13 pro Wolfs. Náš closer byla skvělá volba, neboť Matěj Kubát se svou poker face nepustil ani jeden doběh. Ufff. Zbývala jen naše dohrávka. Během change teams na fieldu proběhla krátká porada, při které bylo vidět že kluci nejsou v žádném stresu a užívali si napínavý zápas. Věřili jsme, že s naší formou jsme schopni otočit zápas. Jejich nový nadhazovač házel pomaleji a to nám pomohlo – kromě Míši Cajze ten totiž dostal při plných metách intentional walk :-(  Bod doma. Ty poslední tři body krásným ground ballem po lajně až k plotu na pozici 7 stáhl Luky Chromý a a sám zůstal na 2B. Radost veliká co Vám budu povídat. Vítězství 14:13 bylo vydřené, ale zasloužené.

Ale pouze tyto zápasy nás jako tým posunou dál.

Sestava 21.6.2020 Domažlice :  
 Míša Cajz, Ondra Hajný, Lukáš Chromý, Matěj Kubát, Filip Lavička,David Růžička, Adrian Rego, Tonda Zajíc,Hugo Borovec, Honza Sekyrka.

Opět děkuji fanouškům, rodičům trenérům. 

Poslední regionová utkání tuto neděli 28.6 opět v Domažlicích 
fotografie opět od Našeho Karla Chromého na adrese :
https://www.zonerama.com/Baseball-Karel/Album/6318629

Za   U13 HC Zdeněk

Menu