Hlubocké U11 bojují v oblasti Severozápad.

Hlubocké U11 bojují v oblasti Severozápad.
01 čec

Tato oblast je našlapaná kvalitními týmy převážně z Prahy, proto již v době karantény dostávali hráči motivační videa s výzvami, které měli plnit, natočit a poslat zpět trenérům. Do řádného tréninku se děti zapojily hned od prvního rozvolnění koronavirových opatření 3x týdně po dvou hodinách tréninku.

V neděli 24. května nás čekal první výjezd do Prahy. Na hřišti SaBatu jsme po velkém boji v prvním zápase podlehli 4:3, ale hned v druhém zápase jsme si spravili chuť výhrou 9:3.

Následující víkend, v sobotu 30. května, nás čekal soupeř nejtěžší, krčský tým Eagles. Po úspěšné první směně prvního zápasu, kdy jsme vedli 1:0 a zaskočené soupeře jsme mohli mít na lopatkách, kluky rozhodily některé nespravedlivé verdikty rozhodčího a bohužel už se do psychické pohody zpět nedostali. Prohráli jsme tedy oba zápasy velkým rozdílem 10:1 a 5:13.

V sobotu 6. června jsme dorazili na kladenské hřiště na dvojzápas s týmem Miners. Do prvního zápasu nastoupili kluci velmi motivovaní. Chtěli vyhrát, a tak si šli dravě za svým. Na nadhozu nás tentokrát velmi podržel Dan Bárta, který odházel skvělý zápas a sekundoval mu Matouš Mlýnek na pozici catchera. Všichni kluci předvedli skvělé zákroky v poli a na pálce a zápas jsme vyhráli rozdílem 10:2. Ve druhém zápasu jsme pak bohužel podlehli 9:7, ale jsem rád, že se ukázalo, že se naše U11 dokážou zvednout ze dna. Po stavu 9:2 pro Miners se v dohrávce poslední směny povedlo poslat domů 5 bodů, a za stavu 9:7, 1 out, plné mety se pak bohužel nepodařilo ani jednomu pálkaři odpálit.

13. června nás měl čekat dvojzápas na pražské Kotlářce. Bohužel z důvodu deště jsme celý odehráli pouze jeden. S Kotlářkou jsme se rvali o každý bod, a ačkoliv jsme celý zápas vedli, v dohrávce jsme nakonec po několika chybách podlehli 6:5. Z druhého zápasu jsme stihli rozehrát první směnu, kdy jsme skončili při stavu 2:1 pro Hlubokou a zápas byl odložen.

20. června jsme měli odehrát zápasy s Tempem Praha, bohužel stále pršelo a hřiště nebyla ve hratelném stavu. Zatím jsme se ještě nedokázali s Tempem domluvit na náhradním termínu.

Poslední hrací víkend byl pro hlubocké U11 velmi úspěšný. Nejdříve jsme 27. 6. v dohrávce odloženého zápasu porazili Kotlářku 10:7, pak jsme přejeli na krčské hřiště, kde jsme dvakrát porazili tým Eagles B 12:2 a 4:10. Tuto sobotu se ve hře postupně vystřídali všichni hráči, i nováčci, kteří normálně hrají méně než ostatní.

Myslím, že účast ve středozápadní oblasti je pro kluky určitě přínosem, posouvají se herně dopředu. Ještě zdaleka nekončíme, těšíme se na skvělý baseball, sbíráme zkušenosti s výbornými týmy a rozhodně neděláme našemu rewgionu ostudu.

Za realizační tým 

Martin Macháček

Menu