Sladké vítězství

Sladké vítězství
23 čec

Pokud jste fanoušci hollywoodských filmů s base/softballovou tématikou, tak byste hodně rychle měli začít sledovat příběh týmu Softball Ženy Hluboká. Aneb jak se během dvou turnajů vyhoupnout ze dna soutěže do čela tabulky. Jasně, bavíme se o třetí lize. Ale naše ženy poslední tři roky nevyhrály zápas, natož turnaj! A kdo nikdy nehrál týmový sport, nemůže tu euforii pochopit. Ale zpátky k turnaji. Hrálo se v Lobkovicích, kde mají super hřiště. A kde první den pršelo jen jednou. Hlubocké hráčky nastoupily v silné sestavě, ale první dva zápasy se prostě nezadařily. Především nám chyběl útok na pálce. V prvním zápase proti mosteckým Paintbusters jsme dostaly 5 bodů hned v úvodu a těžko jsme se z takového zahájení turnaje dostávaly na výsluní. Zápas skončil 3:13. Ve druhém zápase proti Pikes jsem bohužel nepálily o nic lépe a opět jsme prohrály 3:13.  Asi nám jde hrát jenom v dešti, protože konečně ve třetím sobotním zápase jsme se zmátořily a za bouřky porazily Miners Kladno 17:4. Nejlepší akce dne byl double out Zdeňky Pirglové - dotykem běžkyně a rychlým příhozem na první metu.

Díky sobotní výhře jsme druhý den turnaje hrály hned první zápas v 8:30 a opět proti Pikes. V neděli přijelo hlubockou sestavu posílit i naše eso, teda Éro. Do zápasu jsme nastoupily sebevědomě a od začátku jsme bodovaly, sázely jeden hit za druhým (např. Lenka Kubátová do centru) a dělaly minimum chyb, což asi soupeřky rozhodilo. A také je pravděpodobně rozhodily nevyrovnané hody našich nadhazovaček. Bodový náskok jsme si ale udržely celý zápas a vyhrály jsme 16:4! Tímto výkonem jsme se dostaly do finále.

Doufaly jsme, že se ve finále potkáme s ledenickými Žraloky a zahrajeme si jihočeské derby. Bohužel, Ledenickým se předchozí zápas nevydařil a ve finále na nás tak čekaly Paintbusters. Opět jsme nechaly soupeřky nasypat nám šíleně bodů hned v první směně a těžko jsme se z ní dostávaly. Záchranou nám byl triple (!!) out - chycený balón ze vzduchu a zašlápnutí druhé a třetí mety, kdy se běžkyně nestihly vrátit. Naštěstí i my jsme dokázali bodovat na pálce a dotáhnout se na soupeřky. Ve třetí směně jsme záhadným způsobem prohrávaly 8:20. Éro zahrála double chycením odpalu ze vzduchu na centru a příhozem na dva. Spojka soupeře hrála naprosto neuvěřitelně a jako by ji naše odpaly přitahovaly. Její příhozy na jedničku, která dělala provaz až na zem, pro nás byly ve většině případů bolestivé. Shodly jsme se po zápase, že v tu chvíli naším přáním bylo, udělat alespoň 6 bodů a prohrát důstojně. Jenže my, hlubocké šelmy, jsmezačaly pálit do outfieldu a jinam, než na spojku a zápas jsme 12 doběhy vyrovnaly! Šlo se do prodloužení. Chudák skvělá paní rozhodčí už se asi viděla na cestě domů. V tie breaku daly Paintbusters dva body, my měly dohrávku, žádný out, obsazené všechny mety, napětí se dalo krájet. A pak, po dvou a půl hodinách hry, neuvěřitelné se stalo skutečností – doběhem Lenky Tóthové jsme vyhrály turnaj!!!

Byl to skvělý a napínavý zápas.
Velké díky všem soupeřkám, pořadateli, rozhodčím a hlavně Mílovi, že s námi jel na celý víkend a výborně nás coachoval!

A Vás, naše fanoušky a fanynky, žádáme o podporu i nadále. Ať nám chuť i forma vydrží až do konce sezóny.

Vaše šelmy.

Menu