Sokol Hluboká je vítězem 1.ligy baseballu

Sokol Hluboká je vítězem 1.ligy baseballu
25 zář

V sobotu 22.9. v 13:30 započala první část finálových bojů na domácí půdě Jihočechů. Sabat nepřijel v kompletní sestavě, přesto s jejich nejsilnějším nadhozem Víťou Křepínským, který tradičně startoval. Poslední dva duely, které proti němu Hluboká nastoupila, skončily vítězně pro Sabat. Proto nemohla Hluboká nic podcenit. Domácí nastoupili se sestavou Vasil Zhupanin 2B, Stanislav Hejný SS, Michael Soukup CF, Quentin Herbster LF, Matěj Dvořák 1B, Kamil Miranda 3B, Jan Líkař RF, Matěj Vlach C, Vojta Vlach DH, Josef Novák P. Od začátku až do konce zápasu hrála Hluboká velmi koncentrovaně a hráči nepustili v obraně jediný odpal. V útoku se pak Sokolové prosazovali proti Křepínskému až nezvykle dobře. O prvních šesti bodech však rozhodly spíše soupeřovi chyby v obraně. Nicméně skóre dokázala Hluboká navyšovat i po vystřídání nadhozu na straně Sabatu. Výborně házející Josef Novák udržel pálkaře až do konce zápasu a připsal si tak „Complet game“. Konečné skóre utkání 14:2 ve prospěch Hluboké.

V neděli 23.9. pak Hluboká vyjela k soupeři, který byl již v plné sestavě. Počasí nebylo příliš příznivé a od začátku klání jemně poprchávalo. Hluboké tak chtěla vyhrát hned první zápas a nepřipustit nerozhodný stav, který by znamenal třetí rozhodující utkání. Do zápasu nastoupila Hluboká ve stejné sestavě jako v sobotu. Změna byla jen na postech nadhazovače, který zaujal David Lukáš a pozici suplujícího pálkaře zaujal Jiří Mlsek. Hlubocký tým byl bojovně naladěn a hned v úvodní směně protočila Hluboká skoro celý line-up a zaznamenala 5 doběhů. Bohužel hned v dohrávce na dva auty na jedinou chybu zápasu a to v zadním poli zaznamenal i soupeř 4 doběhy. Stav po první směně byl tedy 5:4 ve prospěch Hluboké. Ve druhé směně následovala lehká korekce skóre na 6:4 pro Sokol. V šesté směně Sabat opět dotáhl na rozdíl bodu na 6:5. V osmé směně mrholení přešlo v lehký, ale nepříjemný déšť, ve kterém se ale dalo dál hrát. Jak se ukázalo tak devátá směna byla osudnou a zároveň rozhodující. Pražané měli stále motivaci, neboť stav byl o pouhý bod. Hluboká však motivaci zastavila nádhernými odpaly, které vše rozhodly. Nejprve Kamil Miranda nasměroval dvou metový odpal mezi levé a střední pole a stáhl dva doběhy. Třešničkou na dortu byl odpal v podání Jana Líkaře, který stáhl také dva doběhy a to závěrečným homerunem do levého pole vysoko nad hrazení. Závěrečná obrana pak byla o poznání klidnější s vědomím pěti bodového náskoku. David Lukáš doházel vítězné utkání v konečném součtu 10:5 a propukly zasloužené oslavy ligového vítězství.

Hodnocení trenéra Martina Marka

Finále v obou utkáních rozhodlo několik faktorů. Hlubočtí nadhazovači byly dominantní a nedávali mnoho met zdarma a to ať Novák nebo Lukáš. Jenom v posledním utkání byl poměr met zdarma Hlu 3/Sab 12. Co bylo důležité, že pálil celý line-up a pak několik pálkařů trochu vyčnívalo. Vždyť Miranda a Líkař sami stáhli 9RBI plus jednu přidal Herbster. Vyplatila se trpělivá hra na pálce a počkat si na svůj nadhoz. Nadhazovači to pak neměli vůbec jednoduché a často se dostávali pod tlak. Co ale hodnotím nadmíru pozitivně, tak je naše obrana. Za poslední čtyři utkání, která jsme vyhráli, hrála obrana téměř bezchybně. Oba finálové duely pouze po jedné chybě. Vzhledem k našim výkonům  myslím, že si konečný titul zasloužíme.

Menu