U7 ve finále sezóny 2020…

U7 ve finále sezóny 2020…
24 říj

Po dlouhé Covidové pauze, která nás zastavila v právě probíhající baseballové přípravě na jarní část sezóny jsme se hned jak to šlo pustili do venkovních tréninků. Tým, který měl deset aktivních hráčů na přelomu roku 2019/2020 se nám najednou začal rozrůstat na úchvatných osmnáct 😊 Na prvním letošním turnaji 13.6. dokonce byla 100% účast a tak jsme se doma mohli předvést v plné parádě. Jihozápadní oblast U7 přibrala do soutěže i tým ze Severozápadu Piranhas Beroun z kategorie dětí do osmi let. Příslib silnějšího soupeře byl hnacím motorem k lepším výsledků. Pokud chce tým růst a zlepšovat se, musí bojovat se silnějšími soupeři, jinak se nemá na kom zlepšovat. Přizváním Berouna se tak oblast rozrostla na pět týmů a slibovala tak vždy čtyři zápasy v jednom dni. Tímto děkuji Zdeňkovi Hajnému (HC U13) za pomoc se zvládnutím všech loupežníků při turnaji. Druhý předprázdninový turnaj se konal na hřišti Wolfs v Domažlicích a to 28.6. společně s turnajem U13 a tak bylo o pauze i na co koukat. Mimochodem naše U13 vyhrály v sezóně všech patnáct zápasů 😊.

Další etapou sezóny byl vždy programem nabytý a perfektně připravený Letní baseballový kemp na našem domácím hřišti (Radek Drmota na HRAD) . Kempu se v kategorii U7 zúčastnilo celkem 17 hráčů a klobouk dolu před jejich výdrží. Počasí nám přálo a společně se skvělými asistenty Markétou, Bóďou, Pepem, Anežkou, Fílou a Verčou jsme jim opravdu moc volna nedopřáli. Tímto jim ještě jednou mockrát děkuji za skvělou práci.

Na konci prázdnin se znovu rozjela tréninková a turnajová část nabytá zápasy. Hned na úvod školního roku se čtyři nejstarší hráči z U7 (Šíma, Sebík, Adrianka a Kubík) přidali k mladším z U9 a společně odehráli krásný turnaj ČBP U8 (Česká baseballový pohár) 5.- 6.9. v Praze na Kotlářce. Tam naši špunti získali krásné druhé místo po semifinálovém úžasném obratu s pražskými Eagles a následným finále z pražským Tempem. 12.9. jsme vyrazili bojovat do Plzně a odvezli si domu zaslouženě čtyři výhry. Posledním turnajem bylo finále na západě Čech v Merklíně kde vládla skvělá atmosféra a také bojovnost našich válečníků. Celkově jsme skončili na krásném druhém místě v oblasti hned za Piranhas Beroun U8 a máme placky doma.

No a co dodat… vládní omezení nám všechno zastavilo (svět se ale hroutí) a my musíme cvičit doma individuálně a připravovat se na otevření tělocvičen. Polovina týmu přechází k Radkovi Drmotů do U9 a druhá polovina bude válčit pod vedením Ondry Konvalinky v U7. Chtěl bych moc poděkovat rodičům za jejich odhodlanost vozit děti na tréninky a daleké turnaje. Chtěl bych poděkovat Honzovi a Vláďovi za nezištnou pomoc při trénincích a organizování turnajů (pomoc z řad rodičů se vždycky hodí). Chtěl bych poděkovat Radkovi Drmotů a Martinovi Macháčků, že ač vedou své týmy, tak i tak si občas udělali čas a přišli potrénovat s námi.

Záměrně nikde neuvádím skóre utkání a nikdy jsem je hráčům nesdělil, nemyslím, že by to pro ně bylo důležité. Důležitý je v jejich věku totiž pocit ze hry a ten byl myslím vždycky pozitivní, stejně jako jejich přístup a za to jim patří můj největší dík 😊

Přeji všem ve zdraví zvládnutou současnou situaci a snad se brzo uvidíme na slavnostním vyhlášení. Termín záměrně neuvádím, protože pochybuji o jeho uskutečnění v plánovaném termínu 14.11.

Za tým U7 Baseball Hluboká HC Michal Kubát

 


 

Menu