HLUBOČTÍ HRÁČI NA REPREZENTAČNÍM SPRING TRAININGU

HLUBOČTÍ HRÁČI NA REPREZENTAČNÍM SPRING TRAININGU
03 bře

Česká baseballová reprezentace se momentálně nachází na Tenerife, kde probíhá její jarní příprava na nadcházející sezónu. Za normálních okolností toto soustředění probíhá v USA, bližší Kanárské ostrovy se však zdají být adekvátní náhradou.

 

Sokol Hluboká má v reprezentaci také svá želízka - Martina Mužíka (OF/C) a novou posilu Jana Nováka (P). Jarní přípravy na Tenerife se účastní i nový hlubocký infield coach Petr Baroch. A co na jarní přípravu a pocit být opět s týmem na hřišti říkají oni?

M. Mužík: Tak je super být opět na hřišti po té dlouhé zimní pauze. Také je to výhoda že nezačínáme v chladném českém prostředí, ale připravujeme se hezky v teple na Kanárských ostrovech. Je tady s námi celý coaching staff včetně Mika Griffina, který nám opět předává mnoho cenných rad a zkušeností. Tréninky máme každý den a myslím si, že budeme na sezonu dobře připraveni. 

P. Baroch: Hráči mají každý den tréninky zaměřené na týmovou komunikaci a baseballovou souhru. Na programu jsou tři přátelská utkání s místním celkem Tenerife Marlins.

 

Kromě dvoufázových tréninků čekají hráče také 3 přátelská utkání s místním týmem Tenerife Marlins. Tento španělský tým má na soupisce i několik karibských hráču, ti jsou tradičně považováni za výborné baseballisty.

Vrcholem reprezentační sezóny bude Mistrovstí Evropy, které se uskuteční v září v Itálii. Český národní tým se své soupeře dozví 3.3.2021 v online losování skupin.

 

Autor fotografií: Tomáš Icík

Menu