Český baseballový pohár U10 na Hluboké

Český baseballový pohár U10 na Hluboké
28 zář

Baseballový pohár U10, který proběhl na Hluboké 21. 9., hodnotí Michal Kubát:

V prvním zápase turnaje to na valné výkony příliš nevypadalo. Čísla však v tomto sportu vždy neodrážejí kvalitu hry. Sokol předvedl velice slušnou hru jak v poli, tak i na pálce, ale na Hrochy to prostě nestačilo a zápas pro nás skončil prohrou 10:2. Druhý zápas dne proti Rytířům Trutnov byl zpočátku celku nevyrovnaný. Zápas měl ale veselejší výsledek pro Sokol, a to 5:3. Posledním soupeřem dne pro nás byl tým Technika Brno. V tomto  utkání už domácí tým ukázal opravdu svoji hru a chuť získat každý bod, a tak tým odcházel z hřiště s vítězným skóre 13:0. Druhá výhra Hluboké znamenala nejhůře druhé místo ve skupině, a tím pádem jasný postup do první osmičky turnaje. V sobotu ráno se mělo druhým zápasem s Hrochy ukázat, kdo bude postupovat z prvního, a kdo z druhého místa. Ani sobotní zápas nám však Hroši neulehčili, a tak každý tým oproti prvnímu zápasu přidal o jeden bod navíc a skóre se zastavilo na 11:3 opět pro Hrochy.

Soupeřem v první osmičce pro nás tedy byl pražský tým Tempo Titans. Tento tým je se Sokolem asi výkonnostně nejvyrovnanější, a tak je vzájemný zápas vždycky příslibem zajímavého utkání. Nejinak tomu bylo i na tomto turnaji. Sokol měl ale trošku více sportovního štěstí, a tak utkání skončilo 4:1 pro Hlubokou, a tím byl jistý boj o medailové příčky. Čtyřka nejlepších tedy byla následující: Nuclears Třebíč, Hroši Brno, Draci Brno a Sokol Hluboká. Předposledním zápasem pro Sokoly byl duel s Draky. Předchozí duely s tímto týmem vždycky skončily o jeden bod navíc pro Draky, a tak jsme to chtěli konečně otočit. To se bohužel ale nestalo a Draci po perfektní obraně a skvělé pálce vyhráli 11:2. Na Sokol tedy zbyl boj o bronzovou medaili s Nuclears. Morava s Vysočinou se proti nám na tomto turnaji postavili se ctí a umem jim vlastním, a tak ani boj o bronz nevyšel. Na hráčích už byla znát pochopitelná únava, a tak do zápasu vstoupili bez chutě vyhrát. Kdo nechce vyhrát, nehraje za tým a chrání jen svůj metr antuky, ten prostě nevyhrává. Nuclears nasázel Sokolu jedenáct bodů a své pole ubránil bez ztráty. Sokol tak obsadil krásné čtvrté místo na celém turnaji, a tím se usadil o čtyři příčky výš oproti jarní části.

Do týmu se nyní přidají Baruška Klangů, Míša Cajzů, Ondra Hajný a Hugo Borovec, a staneme se tak plnohodnotnými U11 a vyrazíme 28. 9. 2018 se Svatým Václavem v zádech dobýt metu nejvyšší, a to MČR U11.

Za realizační tým Michal Kubát

Menu