Hluboká nepochybila proti Blansku

Hluboká nepochybila proti Blansku
10 kvě

Nejlepší extraligový nadhazovač načal vítěznou sérii Sokola s Olympií Blansko

Hluboká zvítězila ve všech třech víkendových utkáních, doma excelovala 12:2 a v tabulce je druhá za ArrowsOstrava!

V  příštím kole čeká v sobotu v Praze na Vypichu od 13.00 a 16.00 Kotlářka Praha, dohrávka bude v neděli od 13.00 na Hluboké   

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU 9. 5. - Sokol Hluboká zvládl skvělé sérii pátého kola s Olympií Blansko. V pátek a vsobotu zvítězil v Blansku 1:0 a 8:5 a v neděli doma ve sportovně relaxačním areálu po excelentním představení 12:2. Krásné sérii dominovali nadhazovači, z nichž ten momentálně nejlepší, Jan Novák, vytvořil v pátek rekord extraligy, když v utkání v osmi směnách rozdal jako první Čech v historii 17 strikeoutů v jediném utkání, před ním už jsou jenom zahraniční hráči.

 

Historickým tabulkám vévodí Dylan Brammer (skokani Olomouc), který v sezóně 2017 rozdal 22 strikeoutů Blansku a 19 Tempu, a společně s Honzou dokázali 17 strikeoutůnaházet Joe Rivera (Technika Brno) a Jason Jarvis (Draci Brno). Gratulujeme!

 

Ale zpátky do Blanska. V pátek totiž proti sobě jako startéři na kopci stáli dva vynikající nadhazovači – Jan Novák a Venezuelan Luis Rengel v dresu Olympie. Oba předváděli bezchybné výkony a podle toho se neslo celé utkání. Bylo jasné, že těsně v chladném večeru zvítězí ten, kdo neudělá chybu. Jediná přišla po balku Rengela v šesté směně. I po střídání na nadhozu jak tradiční hlubocký finišman WesleyRoemer i jeho protějšek Václav Tauš rozdali dohromady celkem 31 strikeoutů, což je v jednom utkání raritní výkon, a tak jediná chyba rozhodla o těsném vítězství Sokola 1:0.

    

Sobotní utkání už nebylo tak defenzivní, naopak, obrany často chybovaly. Sokol zvládl dva doběhy ve třetí směně proti Štěpánu Pavlíčkovi, který za Olympii odcházel sedm směn. Ve čtvrté směně s Williamem Parsonsem na nadhozu obrana Sokola chybovala a Blansko zvládlo tři doběhy a stav otočilo. Hluboká ale zaúřadovala v osmé směně, kde proti Jakubu Kostkovi na nadhozu zvládla po jednom nezachyceném „pop fly“ u „backstopu“ postupně šest doběhů a bylo rozhodnuto. Blansko už v deváté směně proti nové posile Sokola Lukáši Josefusovi jenom mírnilo stav na 8:5.   

V neděli v krásném slunečním odpoledni zažila Hluboká parádní útočné představení. Prvním stikeoutem zklidnil sebe i domácí Sokol startér Jimmy Boyece a odházel pak parádní zápas. Velmi dobře začal na kopci i nadhazovač Olympie David Farkaš, ale domácím tentokrát vycházela pálka a Jimmy Boyece zařídil první doběh pro Josefa Nováka. Na pálce začali postupně úřadovat domácí Martin Mužík, Vasil Zhupanin a ve druhé směně si došel pro doběh Martin Klimovič, který měl výborný den i v poli. Pro třetí bod ve zmatcích v obraně Olympie dosprintoval Vasil Zhupanin. Na pálce se rozstříleli i další hráči Sokola a téměř každý si postupně připsal hit. Jimmyho Boyce, který si s chutí zaházel i skvěle pálil, na nadhozu střídal v šesté směně za stavu 5:1 Petr Vojta. Ten ustál poslední silný protiútok Blanska a Sokol, hrající v pohodě a s chutí, přidával další doběhy – po hitu Petra Vojty, kterému tohle utkání sedlo, dobíhal Vasil Zhupanin pro 6:1, díky ostré pálce Martina Mužíka doběhl pro sedmý bod Josef Novák, Kamil Miranda na pálce vyslal pro osmý bod Petra Vojtu a bylo prakticky rozhodnuto. Další hit přidal Matěj Vlach a Martin Mužík pak poslal pro svůj první extraligový doběh v životě patnáctiletého Lukáše Jelínka, který prakticky celé utkání skvěle odchytal jako zadák a svůj křest ohněm prošel ve velkém stylu. Druhým benjamínkem, který okusil extraligu, byl v dresu Sokola i šestnáctiletý talent Michal Malát. Sokol Hluboká nakonec dosáhl v osmé směně s Vojtou Vlachem na nadhozu desetibodového rozdílu na 12:2 a utkání bylo ukončeno.

„Jsem rád, že jsme dostali výjimku České baseballové asociace pro start patnáctiletého hráče, protože Lukáš Jelínek prošel jako zadák celým utkáním, předvedl klid a přehled a byl to pro něj velký křest. Dařilo se i šestnáctiletému Michalu Malátovi, Petrovi Vojtovi je vlastně také teprve osmnáct a už si počíná jako mazák. Poslední směny jsme odehráli bez cizinců, jen s vlastními odchovancia to je dobře. Daří se nám nyní více zapojovat lavičku a to je příslib toho, že budeme mít pro další těžká utkání vyrovnanější a rozehranější kádr,“ zhodnotil nedělní zápas trenér Sokola Zdeněk Josefus.

Spokojen byl i předseda Sokola Hluboká, nadhazovač David Šťastný: “Dnešní utkání se muselo líbit, zvládli jsme celou sérii s Blanskem a čekají nás nyní velmi těžcí soupeři. Naším snem byla před extraligou účast v TOP 6 a máme, myslím, sezónu od začátku velmi dobře rozehranou. Těší mne, že hraje prakticky celá lavička a pro náš tým je vizitkou dobré práce s mládeží, že do extraligy naskočili patnácti, šestnáctiletí kluci, a jsou skvělí,“ soudí David Šťastný.             

V šestém kole čeká Sokol série s Kotlářkou Praha. Sobotní utkání se hrají od 13.00 a 16.00 v Praze na Vypichu, nedělní utkání hraje doma od 13.00 ve sportovně-relaxačním areálu na Hluboké. Všechna utkání jsou samozřejmě streamovánaa komentována a vidět je můžete na webech pořádajících týmů nebo na webu České baseballové asociace /tv.baseball.cz/.  

Menu