Hlubocké žákyně přivezly z Prahy bronz

Hlubocké žákyně přivezly z Prahy bronz
31 kvě

Za počací odpovídajícího vydařenému začátku března se postupně utkali (ne to není chyba, v týmu byli i dva chlapci :o) ) s týmy Ledenic, Storms a Merklína. Pražské Tempo se na tento turnaj bohužel nepřihlásilo

První zápas s Ledenicemi byl vyrovnaný, bohužel jedna směna kde se soupeři vydařila série odpalů do dalekého zadního pole z tossu rozhodla u výsledku 9:2 ve prospěch Ledenic.

V druhém zápase s domácími Storms si náš tým konečně mohl zahrát Softball jaký chceme hrát. Krásná útočná hra se soupeřem který chce míče pálit a ne je prokoukat vytvořila mezi panelovými domy v Řepích atmosféru hodnou extraligy.

Týmy se střídaly ve vedení, hráči pálili žívý nadhoz, dugouty se otřásali pod fandícími týmy obou družstev.

Dovolím si pro čténáře nastínit průběh v detailu. Hlu-Storms 1in 0:4 -> 4:4 ; 2in 4:9 -> 10:9 ; 3in 10:12 -> 13:12 Sokol tedy v dohrávce třemi doběhy obrátil stav zápasu a zaslouženě získal své úplně první vítězství Hlubockých Žákyň!

Do posledního sobotního zápasu nastoupil Sokol proti silné sestavě Merklína který na turnaji zatím suveréně přehrál dvě družstva s čistým kontem 15:0 a 9:0. Vyspělý tým Merklína si na Sokola hodně věřil, jaké bylo jejich překvapení když po dvou směnách 0:1, 0:1 vedl jen o dva body.

Sokolice a Sokolíci na hřišti „žrali antuku“. Obětavé zákroky na SS, skvělá souhra 3B s 1B fungovaly jako továrna na auty. Dokázali jsme dokonce jako první tým na turnaji zahrát proti Merklínu bod.
Zkušenost soupeře nakonec převážila a zápas plný krásných softbalových akcí na obou stranách skončil 1:11 ve prospěch soupeře.

Do druhého dne jsme tedy vstoupili ze 3.místa a hráli o postup do finále opět s Ledenicemi. Tento zápas se odehrával z velké části na šachovnici taktiky a výkladů pravidel. Tato taktika se soupeři pro tento den vyplatila a Ledenice vyhrály 12:6.

Do posledního zápasu o třetí místo jsme tedy nastoupili proti domácím Storms a těšili se že si opět budeme moci zahrát Softball co rozhodují hráči a ne rozhodčí, tak jak ho děti učíme.

Úžasný zápas plný odpalů a dramatických situací v poli na obou stranách nakonec skončil vítezně pro Sokol Hluboká 11:4.

Výsledkem je tedy úžasné třetí místo. V takový vstup do sezóny nového týmu jsme v koutku duše doufali, i když jsme se to báli vyslovit nahlas.

 

Všichni (i my trenéři) jsme se za tento turnaj naučili spoustu věcí, zjistili kde máme do dalších zápasů ještě co zlepšovat.

Tým si užil celý víkend v Praze bez rodičů a měl šanci se ztmelit i mimo hřiště.

 

Za celý trenérský tým děkujeme všem hráčkám a hráčům za skvělé výkony, jejich rodičům za podporu dětí ve sportu a fandění ať už na místě nebo alespoň virtuálně.

Už se těšíme na druhý turnaj do Merklína.

Vláďa, Honza, David, Alča, Terezka

 

PS: Máte ve svém okolí dívky ročníků 2008-2012 které by se chtěly stát součástí našeho super týmu? Přijďte si to s námi zkusit, máme v týmu i začátečnice. Rádi všechno ukážeme a naučíme. Za zkušební tréninky nic nemusíte platit a jak nás znám tak budeme trénovat na dobrovolné bázi i přes celé léto takže šancí bude dost. V případě zájmu nás kontaktujte na tel 608507167

Menu