2.liga juniorek na Hluboké

2.liga juniorek na Hluboké
01 čen

Přijely dva pražské týmy, Joudrs B a Tempo, které doplnila Slavia VŠ Plzeň a domácí Hluboká. Favoritkami byly Pražanky. Tempo mělo v sestavě několik extraligistek a Joudrs B se pyšnily výbornými nadhazovačkami. Také věkově se o nich dalo mluvit jako o juniorkách, zatímco Hluboká měla juniorek jen pár a Slavia Plzeň přijela s čistě kadetským týmem.

Sobotní zápasy byly vesměs oťukávací, Joudrs B však porazilo Tempo a Hluboká se ve vzájemném zápase na něj nebezpečně dotahovala. Nedělní ranní zápasy potvrdily papírové předpoklady. Nejzajímavější průběh měly finálové boje. Hluboká v utkání o 3.místo zkušeně Plzeň dávala, jenže Slávistky nic nevzdávaly a v 6.směně se jim povedl big inning a do dohrávky vstupovaly za stavu 12:11. Hluboká v dohrávce pouze vyrovnala a šlo se do rozhodujícího tie-breaku. To ještě nikdo netušil, že zápas zdaleka nekončí. Hluboká měla v každé následující směně vítězný bod na 2. či 3.metě, nicméně rozhodla o svém vítězství 16:15 až v třetím nastavení tj. deváté směně. Zápas trval historické 3 hodiny a 15 minut.

Finále vypadalo zpočátku na jasnou záležitost Tempa, před dohrávkou 4.směny vedlo 8:0. Ovšem na novou nadhazovačku se Joudrs podařilo stáhnout první body a na hřišti se díky jejich entuziasmu začal dít velký obrat. Joudrs otočily 11 body a stav 11:8 udržely i v závěrečné směně. Oba finálové zápasy přinesly zápletku, napínavé situace a byly skvělým zážitkem pro oko diváka a jistě velkou zkušeností pro hráčky. Super turnaj!

Menu