Bronzové tažení ČBP U11 Čechy

Bronzové tažení ČBP U11 Čechy
14 čen

Od pátku 11.6. do neděle 13.6 se v Praze na hřištích Sabatu a Kotlářky konal Český baseballový pohár U11- část Čechy. Do poháru bylo přihlášeno celkem 7 týmů: Sabat Praha, Eagles Praha, Tempo Praha, Kotlářka Praha, Miners Kladno, Baseball Plzeň a Sokol Hluboká.

Hlubocké U11 hrály první zápas v pátek od 17:00 s domácím Sabatem. Na Kopci za Hlubokou startoval Václav Zeman po něm se na kopci vystřídali: Robert Heltzel, Petr Mužík a Jakub Váňa. Všichni nadhazovači předvedli dobré výkony, obrana hrála bezchybně. Na pálce se nám sice moc nedařilo, ale co jsme na vítězství potřebovali, jsme dohnali dobře odehranými útočnými hrami. Zápas skončil vítězstvím pro SOKOL 5:3.

Druhý zápas jsme hráli v sobotu od 12:00 s Plzní. První dvě směny výborně odházeli Augustin Plátenka a Ondřej Holeček. Plzenští hráči na Hlubokou ztráceli ve 2. směně 14:1, ale v poslední 3. směně po problémech na nadhozu, kdy se nám na kopci vystřídali celkem 4 nadhazovači, nás Plzeň dotáhla na konečných 14:11. Druhým vítězstvím si tak SOKOL zajistil účast v nedělním semifinále.

Další sobotní duel se odehrál s vítězem poháru Miners Kladnem. Byl to velmi vypjatý boj na 6 směn. Ve kterém se soupeři podařilo nám ve 2. směně uštědřit 6 bodů. Výkony nadhazovačů Roberta Heltzela a Petra Mužíka byly excelentní. Stejně tak catchera Martina Macháčka. Bohužel se nám nedařilo na pálce tak, jak bychom chtěli a konečný stav tak dopadl ve prospěch Miners 6:2.

Nedělní semifinále pro nás začalo nádherným utkáním s Kotlářkou Praha. Na kopci za SOKOL nastoupil ve výborné kondici Robert Heltzel, který odházel všech 6 směn. Kotlářští velmi dobře pálili, k tomu jsme udělali pár chyb v poli, které nám soupeř neodpustil a hra tak skončila vítězstvím Kotlářky 5:1. 

Následoval zápas o 3. místo. SOKOLU se postavili EAGLES Praha. Rozhodně to bylo utkání, na které se dalo dívat. Na kopci za SOKOL nastoupil náš dosavadní nejlepší nadhazovač, který odházel svou první complete game, Václav Zeman. Vašík předvedl naprosto famózní výkon. Soupeři až na pár výjimek nedovolil žádné delší odpaly a doslova je zasypal striky. Ve spojení s catchrem Martinem Macháčkem vytvořili bezchybnou osu SOKOLA. Poprvé za turnaj se nám opravdu dařilo i na pálce. Za zmínku jistě stojí 100% úspěšnost Augustina Plátenky a Lukáše Čermáka, který hrál v celém turnaji na pozici druhé mety. Ale skvěle pálil prakticky celý tým. Kluci si prostě to třetí místo bezesporu zasloužili.

 

Menu