Hlubocké U11 v severozápadní oblasti

Hlubocké U11 v severozápadní oblasti
21 čen

. V neděli 20.06. hrály hlubocké jedenáctky další sérii regionální soutěže U11 severozápad. Tentokrát nastupovali ve dvojzápasové sérii s pražskou Kotlářkou. Kotlářka nás týden zpět potrápila v semifinále ČBP, kde nás bohužel těsně před branami finále poslala do boje o 3 místo.

Oba nedělní zápasy se hrály za jasného slunného počasí s teplotami nad 36 stupňů Celsia. Kluci se do zápasu vrhli jako bojovníci. Na nadhozu Sokolů se představil startující Matouš Mlýnek, kterému se strike-outy dařilo postupně vyřazovat jednoho pálkaře za druhým. V jedné směně se mu takto podařilo vyoutovat tři pálkaře na 9 nadhozů, což je v této kategorií velká vzácnost. Tři směny se nám takto dařilo držet soupeře pouze se ziskem jednoho bodu. Bohužel i soupeř na nás nasadil velmi dobře házejícího Robina Míku, který stejně jako Matouš, nedovolil výraznější bodový zisk. Jediným zábleskem v útoku tak byl prudký odpal do zadního pole Petra Mužíka, kterému se podařilo oběhnout všechny 4 mety a skórovat. Ve 4. směně jsme dali na nadhoz také velmi dobře házejícího Václava Zemana. Vašík je velmi přesný, oproti Matoušovi je však jeho nadhoz trochu pomalejší a právě to byl zřejmě útočný signál pro soupeře. Po sérii odpalů a dvou mentálních chybách se nám soupeř bodově vzdálil a zápas byl u konce. Hluboká vs. Kotlářka 2:7.

Ve druhém nedělní utkání začal na nadhozu proti Kotlářce Robert Heltzel. Robin (jak mu přezdíváme) je velmi odhodlaný nadhazovač, který se dokáže velmi dobře soustředit a dokáže se rychle přizpůsobit strike-zóně každého rozhodčího. Robinovi se na nadhozu velmi dařilo, a protože měl odházeno málo nadhozů, mohli jsme ho nechat na postu odehrát celý zápas. Soupeř na nás v průběhu druhého zápasu protočil hned několik nadhazovačů, kluci ale bojovali se strike zónou a rychlostí, naopak Sokolové se poměrně rozpálili a tvrdými odpaly dokázali dovést zápas do vítězného konce 9:5. I ve druhém zápase se podařil jeden opravdu daleký odpal. Tentokrát to byl Augustin Plátenka, kterému se podařil běžecký homerun. Skóre na zápasy proti Kotlářce Praha je tak nerozhodné 1:1

 

Martin Macháček HC U11

Menu