MČR U11 2018 aneb FINAL 6

MČR U11 2018 aneb FINAL 6
02 říj

Průběh MČR U11 hodnotí Michal Kubát:

Naším prvním soupeřem byl tým Hroši Brno. Tento tým měl na kontě poslední dobou pouze vítězné zápasy, a ne jinak tomu bylo na tomto turnaji. Neprohráli ani jeden zápas, a stali se tak náležitě mistry ČR. K tomu nelze dodat nic jiného než – velká gratulace. Z mého pohledu bych hru Hrochů popsal takto: potichu obsadit všechny mety, a pak tvrdě zaútočit a stahovat body. Podobně to probíhalo i v našem vzájemném zápase. Na nadhozu se vystřídali Maty Kubát, Barča Klangů, Dan Bárta a Honzík Sekyrka. Určitě se nemusí za své výkony stydět. I přes slušnou pálku, kvalitní obranu a již zmiňovaný nadhoz se nám nepovedlo Hrochy udržet. Ze zápasu odešli vítězně Hroši, a to se stavem 20:5.

Druhý souboj svedl Sokol proti Nuclears Třebíč. Byl to velice vyrovnaný boj. Na našem nadhozu vládl Lukáš Chromý, a pak ho vystřídal Ondra Hajný. Soupeři se podařilo nahrát sedm bodů, a my ho pomalu dotahovali. V poslední směně zápasu nám chyběly tři body do vyrovnání a měli jsme dva běžce na metách, tudíž právě ony tři potřebné body. Bohužel ale Sokol udělal v útoku několik chyb a přišel o možnost hru obrátit na svou stranu. Třebíčští vyhráli 7:4. Prohrou i v druhém zápase se nám uzavřela možnost hrát o medaile, a tak nás v sobotu čekal zápas o páté místo s týmem Olympia Blansko. 

Do zápasu vstoupila lépe Olympia, ale během chvíle se Sokol nadechl a začal sázet jeden bod za druhým. Míša Cajz na nadhozu pálkaře udržel a střídající Aleš Humpolec to dotáhl bez ztráty cti. Sokol dokázal v zápase otočit skóre, parádně si užít hru, komunikovat mezi sebou, fandit si a nakonec vyhrát 7:3 a dostat se tak na pátou příčku v ČR pro rok 2018. Velká gratulace!

Konečné výsledky MČR U11:

  1. Hroši Brno
  2. Draci Brno
  3. Nuclears Třebíč
  4. Tempo Titans
  5. Sokol Hluboká
  6. Olympia Blansko

Teď už jedenáctky čeká jen středeční dvojzápas s Plzní B, a pak potvrzení prvenství v oblasti Jihozápadu. Turnaj se uskuteční v neděli 7.10. 2018 na našem domácím hřišti. Přijedou Wolfs Domažlice, Brewears Klatovy a Baseball Plzeň. Přijďte nás podpořit.

Za realizační tým Michal Kubát

Foto by mr. Karel Chromý

Menu