Letní softbalové soustředění Hlubockých žákyň

Letní softbalové soustředění Hlubockých žákyň
31 čec

Soustředění se i přes probíhající dovolenkovou sezónu zúčastnilo 8 hráček a všichni trenéři včetně asistentů. Nutno podotknout že všichni týden předtím absolvovali i Summer camp na Hluboké, klobouk dolů za nasazení pro sport!

Akce byla organizována v synergii se Střediskem talentované mládeže (STM) a Jihočeské nadhazovací akademie pod vedením Dušana Hanzala a Vaška Petříka.

I díky tomu měla naše děvčata šanci se naučit spousty nových věcí od Kadetek a Juniorek zapojených do těchto skupin.

Celá akce proběhla v areálu Střední odborné školy v Blatné kde jsme našli naprosto fantastické zázemí s ubytováním, skvělou kuchyní a hlavně vzorně připraveným softbalovým hřištěm hned pod okny internátu.

Nabitý program obsahující vždy tři tréninkové jednotky (dopolední 9-12h, odpolední 15-18h a večerní 19-21h) zaměřené postupně na všechny klíčové dovednosti a prvky herní taktiky byl náročný, ale plný nových poznatků a to nejen pro hráčky.

Počínaje Nedělí odpoledne až do pátečního večera se děvčata učila různým dovednostem v obraně i útoku a střídavě pálila stovky míčků na nadhazovací stroje či živý nadhoz.

I naše nadhazovačky a Catcheryně měly svoje speciální tréninkové jednotky pod vedením zkušenějších kadetek a kadetů které jim předávaly své zkušenosti.

Jediný odpočinkový den byla středa kdy po dopoledním bloku Fyzio vyrazila celá skupina sledovat zápasy ME U16/U18 do Havlíčkova Brodu.

Na závěr pobytu jsme si všichni společně zahráli zápas ve Slowpitchi a mohli tak zužitkovat nabyté dovednosti.

Celá akce byla velice vydařená, probíhala v přátelském duchu. Prolnutí různých generací hráčů a zkušených trenérů na jednom místě v jeden čas vytvořilo úžasnou atmosféru.

 

Obrovský dík za organizaci celé akce patří Dušanovi a Vaškovi.

Za žákyně bychom také chtěli poděkovat všem kadetkám a kadetům za to jak se ujmuli našich děvčat a po celý týden se nimi dělili o své zkušenosti.

Už se těšíme jak nabyté dovednosti zužitkujeme v nadstavbě ligy žákyň a zabojujeme o postup do finálového turnaje!

 

Za trenérský tým žákyň velký dík všem účastníkům, a příští rok zas v Blatné…

Vláďa, Honza, David, Alča

Menu