Sport spojuje!

Sport spojuje!
16 srp

Už minulý podzim jsme se s Rosťou domluvili, že by bylo zajímavé umožnit našim dětem vyzkoušet si trénink jiného sportu. Covid nám sice naše plány mírně opozdil, ale nyní, když hoši měli v areálu své soustředění se vše konečně podařilo uspořádat.

Tým 9-10ti letých fotbalistů si užíval atrakce sportovního areálu včetně ferraty a do jejich denního programu jsme společně zakomponovali dva bloky 1,5h tréninku baseballu, vždy pro polovinu účastníků.

Hoši (a děvče) si měli možnost vyzkoušet zjednodušený trénink chytání, házení a pálky. Na konec tréninkové jednotky si všichni zahráli zápas o dvou směnách.

Děti přistupovaly k tréninku velice pozorně a rychle zvládly i základní baseballové dovednosti.

Potvrdilo se nám, že v tomto věku je vlastně vedlejší jakému sportu se děti věnují, jsou schopni se velmi rychle adaptovat na jiný, pro ně nový sport a určitě by po odpovídající přípravě byli schopni bez ostychu nastoupit v barvách Sokol Hluboká. Dveře u nás mají zajisté otevřené a kontakt už dostali také.

Děkuji Radkovi Drmotovi, Alče Lískovcové za jejich čas věnovaný naplnění tohoto bláznivého nápadu a Aničce, Katce Lískovcovým a Sofče Salabové za pomoc v roli figurantek a doplňujících hráček.

Už se všichni těšíme s našimi baseballisty a softbalistkami na Dynamo, na které jsme byli pozvání.

Menu