Hlubocká stopa na EBT

Hlubocká stopa na EBT
17 srp

Turnaj byl rozdělen do kategorií U11, U13 a U 15. V U 11 byly čtyři týmy, v U13 a U15 bylo vždy po šesti týmech. Velké zastoupení měl ve všech kategoriích i SOKOL Hluboká. V kategorii U 11 to byl M. Macháček, P. Mužík, J. Váňa, A. A. Plátenka, V. Zeman, M. Mlýnek, jako trenér pak M. Macháček. V kategorii U13 reprezentovali Š. Mlýnek, J. Sekyrka, F. Lavička, L. Chromý, M. Kubát a D. Bárta. Dalšími hlubockými trenéry byli v této kategorii Vojta Vlach společně s Petrem Vojtou a v nejstarších „patnáctkách“ hráči O. Hajný, H. Borovec. J. Špilauer, M. Cajz a L. Blažek, trenérem byl O. Konvalinka. Denně každý tým odehrál dva zápasy, takže někteří absolvovali porci osmi zápasů za pět dnů, což je pro jejich další rozvoj skvělá zkušenost. O to více, že se turnaje zúčastnili špičkový hráči ze všech klubů, a tak bylo na co se dívat.

Do patečních finále se ale mohli dostat vždy pouze dva týmy, a v nich měl Sokol opět své zastoupení. V U11 svedli souboj M. Mlýnek, A. A. Plátenka a V. Zeman jako hráči se svým trenérem M. Macháčkem, který vyzněl lépe pro prvně jmenované hráče, a to díky walk-off home run. V U13 trojice L. Chromý, M. Kubát a D. Bárta nakonec přetlačili tým F. Lavičky, a to i přes jeho home run v poslední směně.  Ve finále U15 se pak musel O. Konvalinka se svým svěřencem O. Hajným sklonit před uměním svých soupeřů s L. Blažkem, ale i tak zisk stříbrných medailí je super výsledek. Výraznou stopu nechali také naši hráči v individuálních kategoriích, kde nejlepším nadhazovačem v kategorii U13 byl vyhlášen L. Chromý.

Na závěr snad lze je říci, že přítomní si pochvalovali nejen skvělou organizaci turnaje, ale také možnost využít místních koupališť, což ve velkých vedrech přišlo jistě vhod.

Fotky z turnaje:

https://www.zonerama.com/Baseball-Karel/1044187

Za Sokol Hluboká Ondra Konvalinka

 

 

Menu