Hlubočtí hráči na CBSW v Barceloně

Hlubočtí hráči na CBSW v Barceloně
18 říj

V Barceloně na CBSW 2021 se neztratili ani hlubočtí hráči.

V termínu od 14. října do 17. října se ve Španělsku odehrál turnaj Catalunya Baseball & Softball week. Na této mezinárodní akci se představili i tři výběry Czech Baseball Academy a v nich zanechali nesmazatelnou stopu také hlubočtí hráči a trenéři.

Nejlépe si vedl výběr U15, ve kterém Sokol reprezentovali hráči Ondřej Hajný a Filip Lavička spolu s koučem Petrem Vojtou, který na turnaji obsadil třetí místo za italským Nettunem a domácím výběrem. Základní skupinou v této kategorii Češi prošli bez prohry, aby pak ve čtvrtfinále porazili nizozemskou Rabbits Academy 9-5. První a jedinou prohru na turnaji jim nadělili až Katalánci, kteří v sobotu vyhráli 9-5. Češi se tak museli nastoupit „pouze“ do zápasu o třetí místo, v němž si ale spravili chuť a porazili PUC Paříž vysoko 12-2.

O příčku huře skončil nejmladší výběr U12, ve kterém nastoupili „sokolíci“ Martin Macháček, Petr Mužík, Matouš Mlýnek a Vašek Zeman, jako kouč Martin Vlach. Ten sice ve skupině skončil na třetím místě, ale ve čtvrtfinále si poradili s Piráty z Amsterdamu 12-6. Bohužel v semifinále přišla prohra 5-13 s Deutschland Academy a v zápase o bronz Češi podlehli 7-11 britskému týmu London Archers.

V kategorii U18 skončili naši v základní skupině na třetím místě. V zápasech o umístnění ale dokázali porazit švédskou reprezentaci U18 9-5 a italskou Parmu 1-0, což jim vyneslo konečné páté místo

Menu