Quentin Herbster Nr. 55

Quentin Herbster Nr. 55
04 říj

Quentin přišel na Hlubokou na začátku sezóny, krátce po příjezdu týmu ze soustředění v Itálii.

Herně působil v mužském týmu na pozici zadního polaře. Mezi jeho silné stránky bezesporu patří pálka, perfektní čtení nadhozů a velmi rychlý švih. Stal se nejlepším pálkařem základní části První ligy s průměrem BA 0.618. Za základních 15 zápasů zaznamenal 34 úspěšných odpalů, z toho 13 dvoumetových a dva homeruny.

V nadstavbě o extraligu skončil „až druhý“ s pálkařským průměrem BA 0.492. Za 14 zápasů odpálil úctyhodných 29 úspěšných odpalů, z toho tři dvoumetové, jeden třímetový a tři homeruny. Nutno podotknout, že osm zápasů stál proti extraligovým nadhazovačům, se kterými ale neměl vážnější problémy.

V konečném Play-off byl zpět na prvním místě mezi pálkaři s průměrem BA 0.545. V těžkých, celkem tří semifinálových a dvou finálových utkáních, zaznamenal 12 úspěšných odpalů, z toho jeden třímetový.

Úctyhodné nejsou pouze jeho sportovní úspěchy, ale musím konstatovat, že Quentin je jako osobnost velmi skromný, tichý a přizpůsobivý našim podmínkám. Bohužel pro něho naše úroveň ligy byla nízká. Věřím, že by se jistě uplatnil v lepších týmech české Extraligy. Každý den na sobě tvrdě pracoval v posilovně, a to převážně i mimo tréninky. Při týmových trénincích z velké části pomáhal mladším hráčům s technikou, nebo s nimi diskutoval o baseballe a předával jim své zkušenosti. Mladší hráči nejen z mužského týmu si s ním domlouvali individuální tréninky, což beru jako velmi přínosné a pozitivní pro všechny naše baseballové hráče.

Díky tomu, jaký je Quentin hráč i osobnost, se stal nedílnou a zároveň podstatnou součástí celku, kterému náleží titul mistr První ligy 2018.

Za jeho práci na hřišti i mimo něj mu děkujeme a přejeme mu hodně štěstí.

Menu