Národní finále Little League s účastí Sokola

Národní finále Little League s účastí Sokola
31 kvě

O uplynulém víkendu se konalo poslední národní finále Little League a to v kategoriích Major (starší žákyně) a Junior (mladší kadetky).

Nemoc Sofie Salabové bohužel v předvečer turnaje zabránila její účasti. I tak bylo logo Sokola vidět na hřišti i na tribuně.

Tým Čech kategorie Major posílený o Adélu Trunečkovou na 1B a alt RF vybojoval krásné druhé místo.
Tým Čech kategorie Junior posílený o Anny Lískovcovou na stejných pozicích se bohužel kvůli neočekávané změně rozvrhu turnaje do Finále neprobojoval a odvez si tedy bronz.

Turnaj byl celkově velice náročný co se organizace týče. Kategorie Major hrála zápasy na 6 směn bez omezení času či počtu obdržených bodů. Kategorie Junior na 7 směn také bez omezení.
Toto v kombinaci s LL pravidly vyžadující u Kategorie Major hru, s pro žákyně neznámým, 12“ tvrdým míčem a nadhoz z kadetské vzdálenosti znamenalo náročné a dlouho trvající zápasy.
Poslední zápas základní skupiny Major Morava vs Čechy dotáhla česká děvčata  v 22:15 po 3h bitvě do vítězného konce.
Konec tohoto zápasu již nedočkavě vyhlížela děvčata Čech a Moravy kategorie Junior aby mohla dohrát také svůj poslední zápas základní skupiny původně plánovaný na 18:45.
V tomto zápase se bohužel nepodařilo udržet v chladném počasí vedení a v páté směně se stav otočil na 10:7 v prospěch Moravy.
Jelikož pravidla LL nedovolují zahájit novou směnu po půlnoci, byl tento zápas v 0:30h předčasně ukončen.
Dle programu turnaje se tedy tým Čech měl v Neděli utkat o postup do finále s týmem Prahy.
Rozhodnutí vedení turnaje zrušit semifinálové zápasy a určit účastníky na základě pořadí v základní části učiněná až po zápase s Moravou však znamenala konec nadějí silného týmu Čech.

Tým Čech kategorie Major se v neděli utkal ve finále s týmem Prahy ve kterém prohrál, odváží si tedy stříbrnou medaili.

Děvčata si odvážejí spousty nových zkušeností a kontaktů na nové kamarádky se kterými se budou i nadále setkávat na hřištích.

Do Euro afrického finále tedy postoupily týmy Praha Major a Morava Junior a utkají se v Holandsku o postup do USA. Budeme holkám držet palce a už se těšíme na další ročník Little League.

Letos Sokolové dosáhli zlata v kategorii U9 s týmem Jižních Čech, stříbra v kategorii Major v týmu Čech, a bronzu v kategorii U11 s týmem Jižních Čech a kategorii Major v týmu Čech.

To znamená že v každé věkové kategorii byl na bedně minimálně jeden Sokol.
Skvělý výkon Sokolíci!

Menu